nyt 99 fanit hopi hopi!

Ajaton klassikko. Tuotannossa 60-luvulta 90-luvun alkuun.
Avatar
jariha
"Team Ylläpito"
"Team Ylläpito"
Viestit: 4044
Liittynyt: Ti Heinä 29, 2003 23:58
Paikkakunta: Kajaani
Viesti:

Viesti Kirjoittaja jariha »

Tizumo! Tulkitsenko oikein sukulaissuhteesi, että olet Kajaanin poikia? Tulehan näyttää autoa kotopuolessa :D

Onnittelut!
#1851 Jari Haverinen :: Saab 99 GL Super '76 :: Saab 9-3 SE TurboJubilee '01
instagram.com/autoileva_veijari
Tizumo
"Aero"
Viestit: 500
Liittynyt: Ke Touko 26, 2004 13:52
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Tizumo »

Joo, Kajaanista, kiitoksia! Tuli mieleen,että kerran tulit Lönnrotinkadun junaristeyksessä vastaan vihreällä 99:llä (no siitä on kyllä jo aikaa). Matti oli meillä ratissa ja ihmeteltiin vaan, että olipa hieno 99 kun vastaan tuli :D .. Meillä taisi olla sillon vielä viinin-tai-jonkun-tummanpunaisen-värinen og900.

Vielä en oo kotia kertonu,mihin oon opiskelurahat taas tuhlannu :oops: .
...toinen on Auran Sinappi ja toinen Saappi.
9-3 Aero Biopower 2009, 9000 CS 1998 & 99 1971
#2342
G-mies
"Ukkomies"
Viestit: 4471
Liittynyt: Pe Maalis 05, 2004 17:11
Paikkakunta: Ruotsalo

Viesti Kirjoittaja G-mies »

Tizumo kirjoitti:Vielä en oo kotia kertonu,mihin oon opiskelurahat taas tuhlannu :oops: .
Heh... vähän samaa vikaa on siis veljessä... mullakin meni reilu viikko, ennenkuin ilmoitin ostaneeni Airon. No, budjetti on tässä tapauksessa onneksi reilusti pienempi :D

Matti
Keski-Pohjanmaan Kamariorkesteri
# 1988 = Matti Vanhamäki
Tizumo
"Aero"
Viestit: 500
Liittynyt: Ke Touko 26, 2004 13:52
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Tizumo »

Jaa-a, eilen kävin koululla asioilla 23:n aikaan, pakkasta oli jotain 10 astetta. Käyntiin lähtee, ja toimii, mutta savuttaa kyllä aika lailla. Moottorihuoltoa pitäisi päästä tekemään kyllä mahdollisimman nopeasti, sillä auton ollessa myyjän käytössä sille eii ole tehty juurikaan mitään. Aikaisemmista huolloista ei ole tietoa..

Venttiilikopan tiiviste pitää ainakin vaihtaa, öljynvaihdot (moottori ja vaihteisto) tuskin asiaa pahentaa. Ainakin toivon ettei savuttaminen liity tällä kertaa kannen tiivisteeseen. Kun nuista säädöistäkään tiedä yhtään mitään :x .
...toinen on Auran Sinappi ja toinen Saappi.
9-3 Aero Biopower 2009, 9000 CS 1998 & 99 1971
#2342
tomaatti
"Saabisti"
Viestit: 3231
Liittynyt: Su Syys 21, 2003 00:34

Viesti Kirjoittaja tomaatti »

Eilen näin tuon tizumon auton.Tosin kello oli 22.30 mutta kyllä siitä jotain näki.Oli kyllä hieno! 4 ovinen.Kromipuskurit..Olihan siinä hieman ajan patinaa mutta kyllä se sykähdytti! :D
Vastaa Viestiin