kirkkaat vilkut 90n?
kirkkaat vilkut 90n?
elikkä semmoista vaan, että mahtaakohan ysikymppiin (vm. -86) löytyä kirkkkaita etu- ja sivuvilkkuja?
-matias n.-
-matias n.-
Etuvilkkuja ei tosiaan saa enää mistään. Ainoa vaihtoehto taitaa olla yrittää etsiä käytettynä. Vanhat 99:n peilit (ennen vm. 78-79? kuitenkin ne, joissa valkoinen raita keskellä) eivät ole läpivärjättyjä, eli vilkun väri lähtee jarrunesteellä tai muulla myrkyllä.
Leikkisaabisti & kansainvälisesti tunnettu kollo.
'84 900T8 Museoautoprojekti
'84 900T8 Museoautoprojekti
-
- "Saabisti"
- Viestit: 3986
- Liittynyt: Pe Syys 24, 2004 10:30
- Paikkakunta: Jämsä
- Viesti:
Saattaisi lähteä hammaskivikin, jos samaa harjaa käytää edelleengls kirjoitti:tarvike vilkunlasit lähtee kirkkaiksi jarrunesteessä liottamalla ja hammasharjalla (hammasharjaa ei välttämättä kannata tämän jälkeen suuhun laittaa)
uusia kirkkaita vilkkuja ei mahda saada enään mistään..

# 419 Vesa Pohjalainen
Varmaan mainittu jo täälläkin, mutta laitetaan kuitenkin:
http://www.radicast.se/saab_s.html
http://www.radicast.se/index1_sv.html
http://www.radicast.se/saab_s.html
http://www.radicast.se/index1_sv.html
900i16 3d 1989, 9000 CS 2,0t 1997
vuodesta -87: 5kpl 96, 12kpl 99, 9kpl OG900, 9000 aero ja OG9-3 TiD
vuodesta -87: 5kpl 96, 12kpl 99, 9kpl OG900, 9000 aero ja OG9-3 TiD
Ei pahan hintaisetrr kirjoitti:Varmaan mainittu jo täälläkin, mutta laitetaan kuitenkin:
http://www.radicast.se/saab_s.html
http://www.radicast.se/index1_sv.html

///M
Designed by computer, built by robot, driven by moron. BMW.
Designed by computer, built by robot, driven by moron. BMW.
Vinkkinä sitten jarrunesteellä värin poistajille, peskää pirun hyvin se jarruneste pois siitä muovista... myös yön ajaksi jos homma jatkuu seuraavana päivänä. Muuten se muovi on täynnä sen miljoonan pientä halkeamaa/halkeaman näköistä jälkeä.
90i -85(VA), 900S -90(KA), 9000i -87(VA), 9000turbo -86(??), Lada 1300S -80(PR)
Tämä on tosiaan ihan mahdollista, tosin en ole itse vilkulaseja liottanut jarrunesteessä, muita muoveja kylläkin. Noista eri muovilaaduista kun ei koskaan voi olla ihan varma miten ne käyttätyy, kuinka kauan ja minkä vahvuisessa liuoksessa kestävät vaurioitumatta. Paras olis kun voisi kokeilla jollain jämäkappaleella ensin. Btw, ei kukaan ole kokeillut viemärinaukaisuainetta tähän tarkoitukseen? Ainakin sillä maali lähtee joistakin muoveista siinä missä jarrunesteelläkin.Myrkky kirjoitti:Vinkkinä sitten jarrunesteellä värin poistajille, peskää pirun hyvin se jarruneste pois siitä muovista... myös yön ajaksi jos homma jatkuu seuraavana päivänä. Muuten se muovi on täynnä sen miljoonan pientä halkeamaa/halkeaman näköistä jälkeä.
Niin varmaan etsiiSuppari kirjoitti:Ei pahan hintaisetrr kirjoitti:Varmaan mainittu jo täälläkin, mutta laitetaan kuitenkin:
http://www.radicast.se/saab_s.html
http://www.radicast.se/index1_sv.htmlTuohon hintaan etsii jo sellaisia rekkaautokuormallisen,jotka eivät ole läpivärjättyjä.

Motonet:
99 8.76--84 Etuvilkunlasi vasen. . . . . . . . . . . 48-5741 19.90
99 8.76--84 Etuvilkunlasi oikea. . . . . . . . . . . .48-5742 19.90
Radicast:
Vita blinkerglas till SAAB 99.
Pris inkl. moms: 775 kr / par = 84,82e
EKP:n julkaisemat euron kurssit 6.2.2007 klo 15.15
Ruotsi kruunu SEK 9.1365 = 1 euro
900i16 3d 1989, 9000 CS 2,0t 1997
vuodesta -87: 5kpl 96, 12kpl 99, 9kpl OG900, 9000 aero ja OG9-3 TiD
vuodesta -87: 5kpl 96, 12kpl 99, 9kpl OG900, 9000 aero ja OG9-3 TiD
Ainakin joskus kuupan lasit säröilivät muutaman tunnin nestekäsittelyn jälkeen.okaalto kirjoitti:Tämä on tosiaan ihan mahdollista, tosin en ole itse vilkulaseja liottanut jarrunesteessä, muita muoveja kylläkin. Noista eri muovilaaduista kun ei koskaan voi olla ihan varma miten ne käyttätyy, kuinka kauan ja minkä vahvuisessa liuoksessa kestävät vaurioitumatta. Paras olis kun voisi kokeilla jollain jämäkappaleella ensin. Btw, ei kukaan ole kokeillut viemärinaukaisuainetta tähän tarkoitukseen? Ainakin sillä maali lähtee joistakin muoveista siinä missä jarrunesteelläkin.Myrkky kirjoitti:Vinkkinä sitten jarrunesteellä värin poistajille, peskää pirun hyvin se jarruneste pois siitä muovista... myös yön ajaksi jos homma jatkuu seuraavana päivänä. Muuten se muovi on täynnä sen miljoonan pientä halkeamaa/halkeaman näköistä jälkeä.
Nitromorssi teki myös aika höpöjä,vartissa suli takavilkut sellaiseksi kaurapuuroksi.

///M
Designed by computer, built by robot, driven by moron. BMW.
Designed by computer, built by robot, driven by moron. BMW.