Ruiskutus suuttimet
Ruiskutus suuttimet
Yritin haulla etsiä aihetta siitä voiko ruiskun suuttimia itse puhdistaa ja onko niissä osia jotka voivat vioittua pesusta? Olen kuullut, että jotkut liikkeet tekevät suuttimille puhdistuksia, mutta millaisia käytännössä? Ilmeisesti pestyt suuttimet parantavat moottorin suorituskykyä!?!
Re: Ruiskutus suuttimet
Jollei suuttimet tosi pahassa kunnossa ole niin hae tarvikeliikkeestä suuttimien puhdistusainetta ja lorauta tankkiin, auttaa luultavasti ainakin jonkin verran.kopote12 kirjoitti:Yritin haulla etsiä aihetta siitä voiko ruiskun suuttimia itse puhdistaa ja onko niissä osia jotka voivat vioittua pesusta? Olen kuullut, että jotkut liikkeet tekevät suuttimille puhdistuksia, mutta millaisia käytännössä? Ilmeisesti pestyt suuttimet parantavat moottorin suorituskykyä!?!
Voi tosin kuuleman mukaan irrottaa tankin pohjalle pinttynyttä likaa kiertoon, mutta uusi bensansuodatinhan ei paljoa maksa.
#1970