No pitää tietenkin vaihtaa, mutta vaihto pääsi vähän venähtämään. Aiheesta keskusteltiin joskus moniurahihna topicissa. Eli vielä lyhykäisyydessään miksi ei vaihtoa ole suoritettua ajat sittenmikan kirjoitti:Hetkinen, eikös moniurahihna kiristäjineen pidä vaihtaa huolto-ohjelman mukaan hieman useammin kuin puolen miljoonan välein? Muistelen vain että mulla se olis vaihdettu jossain 300 tkm:n paikkeilla.Tuha kirjoitti:-88 vuoden automaattivaihteisella CC tonnarillani on ajettu nyt 24. helmikuuta 2006 mennessä n. 200 km vaja 525000 km.
Venttiilikopan tiiviste vaihdettu kerran samoin kuin moniurahihna, joka vaihdettiin vasta äskettäin. Turbolle ja koneelle ei ole tehty mitään. Öljyt vaihdettu 10000 km välein ja öljynä käytetty Mobil 1.
EDIT: Myöskin automaattivaihteisto on koskematon eli ei ole remonttia tarvinnut ehdä. Mitä nyt öljyt on vaihdettu silloin kun kuuluukin.
t. Mika

EDIT: Ja se miksi se vaihdettiin nyt on siinä että se kirjaimellisesti rupesi hajomaan käsiin....

