Mikä syy kun bensalastu ei toimi 9000cd 2.0t vm88 di+apc, lastun pitäs olla oikea mutta vaikuttaako se kun autoon on tehty bleedaus ?
jos laittaa lastun niin auto ei liiku, painaa kaasua ja sammuu heti. käyntiin kyllä lähtee ja käy paikallaan hyvin.
Bensalastu ei toimi.
Bensalastu ei toimi.
Saab 9000i ´88
Volvo V70 2.5T AWD ´98
Volvo V70 2.5T AWD ´98
Re: Bensalastu ei toimi.
Bleedauksen ei pitäisi vaikuttaa käynnissäpysymiseen tai sammumiseen.Famnium kirjoitti:lastun pitäs olla oikea mutta vaikuttaako se kun autoon on tehty bleedaus ?
Toimiiko yhtään paremmin jos annat käydä ensin tyhjäkäynnillä lämpimäksi ja sitten kokeilet painaa kaasua? Voi olla perussäätö kokolailla rikkaalla (vaikka eroja ei pitäisi olla).jos laittaa lastun niin auto ei liiku, painaa kaasua ja sammuu heti. käyntiin kyllä lähtee ja käy paikallaan hyvin.
Saab 99 GLi 5 Speed -82 • Saab 9000 T16A -87 • Saab 9000 CD 2,3T A -91 • Saab 9-5 2,3t A -00