Ostaisko tämän?

Tonnari, auto johon mahtuu koko suku.
Vastaa Viestiin
Sabanisti
"Hirsch"
Viestit: 901
Liittynyt: Su Tammi 18, 2009 13:48
Paikkakunta: Sodankylä

Ostaisko tämän?

Viesti Kirjoittaja Sabanisti »

Tietääkö kukaan mitään tästä tonnarista?
http://www.nettiauto.com/saab/9000/2273746
Ei millään kehtais lähteä täältä jumalan selän takaa ajamaan ja todeta että auto on täys susi..
Eli infoa kehiin
Saab
Elämää ohituskaistalla
Saabit myyty
AkiZZa
Matalapaineturbo
Viestit: 153
Liittynyt: Su Maalis 09, 2008 22:58

Re: Ostaisko tämän?

Viesti Kirjoittaja AkiZZa »

Kuvien perusteella palotiloissa näyttäisi palavan muutakin kuin Bensa/ilma seosta.
Sekä ajovalojen pyyhkijöissä näyttäisi olevan pientä häikkää.

Mutta edellä mainitut ovat pikkuvikoja joten kannattaisi varmaan käydä katsomassa koska hinta ei ainakaan vuosimalliin ja ajomäärään suhteutettuna ole kovin korkea.
aero
-
Viestit: 9122
Liittynyt: Ma Touko 05, 2003 06:13

Re: Ostaisko tämän?

Viesti Kirjoittaja aero »

AkiZZa kirjoitti:Kuvien perusteella palotiloissa näyttäisi palavan muutakin kuin Bensa/ilma seosta.
Sekä ajovalojen pyyhkijöissä näyttäisi olevan pientä häikkää.
Paha tuosta kuvasta varmaksi sanoa, mutta minusta tuo pöyhy näyttää valkoiselta eli vesihöyryltä, joten voi olla mitä tahansa putkeen tiivistyneen veden ja orastavan kansirempan väliltä.

Lampunpyyhkijöiden porsimisen nyt osaa tonnarista sanoa melko hyvällä varmuudella jopa takaapäin katsellessa, joten niistä ei kannata huolta painaa :D.

Ja ei, ko. autoa en tarkemmin tunne (rekkari tuntuu jotenkin tutulta, mutten yhtään keksi mistä), enkä asu tarpeeksi lähellä Poria, muuten voisin käydä katsomassa.
Salaisen agentin työ on vaivalloisempaa kuin trigonometristen yhtälöiden soveltaminen käytännön höpsismiin.
-Agentti Tuplanolla
Minuteman
"Hölösuu"
Viestit: 4597
Liittynyt: Ma Syys 04, 2006 09:00
Paikkakunta: Suomi

Re: Ostaisko tämän?

Viesti Kirjoittaja Minuteman »

Oma mielipiteeni on se, että käytetty Saab ehkäpä vielä pienehköstä autoliikkeestä ostettuna voi olla laiminlyöty pommi (kokemusta on siitä) ja valokuvissa tietokoneen ruudulla kaiken saa yleensä näyttämään hyvältä mitä tuo ei edes tee, jotenkin yleishimmeä ja suttuinen vaikutelma.

Tonni lisää budjettia niin jo tuolta foorumin Ostetaan & Myydään autot- palstaltakin löytyy jo paremmin varusteltu (automaatti-ilmastointi) vastaava, hieman enemmän ajettu mutta klubilaisen pitämänä varmasti paremmin pidetty ja huolloiltaan dokumentoitu auto.

Tämä siis vain oma mielipiteeni, ei mainos eikä muuta.
Sabanisti
"Hirsch"
Viestit: 901
Liittynyt: Su Tammi 18, 2009 13:48
Paikkakunta: Sodankylä

Re: Ostaisko tämän?

Viesti Kirjoittaja Sabanisti »

Niin tuon takia sitä ei kehtais lähtiä täältä asti kattomaan.
Jos ois joku Porilainen joka vois käyä vilkasemassa kyseistä tuotetta niin ois parempi ku sata jänistä..
Saab
Elämää ohituskaistalla
Saabit myyty
Vastaa Viestiin