Tästä on varmaan miljoona juttua mutta en osaa käyttää hakua niin hyvin että osumaa tulisi joten voisko joku pistää linkin siihen miten tutkitaan ja mahdollisesti korjataan mankkuvenan ohjaus trionic:n päästä.
Ongelma on että ahdot karkaa tappiin, sulake tai piuha irti ajamalla ollaan peruspaineilla. Mankkuvenan vastus on 2.8ohm 1-2 ja sama 2-3.
Koitan viä varmasti ehjällä mankulla mut epäilys on että trionic päässä bugittaa.
trionic, mankkuvena ja transistorit
Re: trionic, mankkuvena ja transistorit
Noilla tiedoilla väittäisin mankkuvenan olevan ehjä.JouniCSE kirjoitti: Ongelma on että ahdot karkaa tappiin, sulake tai piuha irti ajamalla ollaan peruspaineilla. Mankkuvenan vastus on 2.8ohm 1-2 ja sama 2-3.
"Ihmiset, jotka luulevat tietävänsä kaiken, ärsyttävät meitä, jotka tiedämme kaiken."
Re: trionic, mankkuvena ja transistorit
Ja olihan se. Työnsin manuaali Aeron stage 3 poksin kokeilumieles kii ja toimii. Ahtaa tosin vaan jotain 0.9..1.0. mutta vahvasti näyttää siltä että toi tomskun trionic on noilta osin kyrtsähtäny.MacTurbo kirjoitti:Noilla tiedoilla väittäisin mankkuvenan olevan ehjä.JouniCSE kirjoitti: Ongelma on että ahdot karkaa tappiin, sulake tai piuha irti ajamalla ollaan peruspaineilla. Mankkuvenan vastus on 2.8ohm 1-2 ja sama 2-3.
Minkähän tyypin MOSFET olis sopivin jota ois saatavilla?