Huohottimesta ja sen modauksesta

Ensimmäinen uuden ajan malli. Vuodet 1994-2003.
jthing
"Aero"
Viestit: 301
Liittynyt: Ma Elo 22, 2005 15:10
Paikkakunta: Vancouver

Viesti Kirjoittaja jthing »

Niin toki mullakin on tuo eka modaus tosin ilman uutta loukkoa. Savutus ei siihen loppunut, mutta ahtimen vaihtoon kylläkin. Öljynkulututuksessa en huomannut eroa (takana 8tkm), mutta sen huomasin että kun laitetaan liikaa öljyä niin se tuppaa tulemaan tuon pikkunipan kautta ulos ja sotkemaan kaasuläpän alapuolen. Onneksi ei ollut paljoa liikaa.
9-5 Aero Wagon MY04
S-SK #2566, STCF #27
Vigge
"Hölösuu"
Viestit: 2758
Liittynyt: To Maalis 13, 2003 07:53
Paikkakunta: Manse

Viesti Kirjoittaja Vigge »

Frostgrey kirjoitti:
onko tietoa mitä tuo päivitys maksaa :?:
Pitäisi olla noin 60-70E
#1730
500whp.net member
tomppa 9-3
"Kaasari"
Viestit: 33
Liittynyt: Ti Huhti 05, 2005 19:50
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja tomppa 9-3 »

Mulla oli auto Konalan Laakkosella tossa öljyloukun päivityksessä. Itse osa maksaa muistaakseni noin 10 € (kuuluu GM:n goodwill -ohjelmaan) ja siihen päälle noin tunnin työt.
-T-
Ms.Univ (HeMan)
Avatar
Eski
"Saabisti"
Viestit: 6669
Liittynyt: Ma Touko 05, 2003 08:56
Paikkakunta: Keski-Suomi

Viesti Kirjoittaja Eski »

Siihen uusimpaan öljyloukkopäivitykseen kuuluu myös se venttiilkoppaan tuleva nippa, jossa on valmiiksi isompi reikä sille läppäkotelolle menevälle letkulle. PCS:llä tämä päivityspaketti maksoi alle 10 euroa ja asennukseen kului noin 15 minuuttia.

Eski
potkuhousu
"Hölösuu"
Viestit: 3644
Liittynyt: Ke Maalis 12, 2003 21:05
Paikkakunta: Espoo
Viesti:

Viesti Kirjoittaja potkuhousu »

Isossa pajassa työ tehdään hitaasti ja hartaudella kahvia juoden kun pienessä pajassa työ tehdään ripästi ja laskutetaan tehdyn työn mukaan.

Pisteet taas PCS:lle
Jyrki alias potkuhousu
SS-K #1636 STCF #2
Zaino Show Car Polish Trolli.nu
Viimeistely alkaa ensimmäisestä Zaino kerroksesta
Vastaa Viestiin