Kyllä sitä syytä siinä näkyy, jonni verran, siitä vaan pähkäilemääntesting1 kirjoitti:No ainakaan videolla en nähnyt mitään syytä, joka olisi rikkonut laatikon.

Kyllä sitä syytä siinä näkyy, jonni verran, siitä vaan pähkäilemääntesting1 kirjoitti:No ainakaan videolla en nähnyt mitään syytä, joka olisi rikkonut laatikon.
Emmä tiäJarmo900 kirjoitti:OT: Mikä on tiedostotyyppinä tuossa ladattavassa versiossa (full.***) .swf tai .flv ei kelvannut93t sport kirjoitti:Tässä videolle tallennettuna, "syy ja seuraus"
http://mypage.1g.fi/kuvat/Jaossa/Laatikon_tuho.flv
Mitä tästä opimme? Emme varmaan mitään
"Peli-miehellä" pitäs olla aina perusmoottori jemmassa ja 1-2 lootaatesting1 kirjoitti:Olisi hyvä jos tänne clubin sivuille saataisiin tämmöisiä täystuhoja varten jonkinlainen tietopankki, jossa olisi yhteystiedot firmoihin jotka tekevät laatikoihin(Saab) remppoja ja firmoja jotka tekevät vakiolaatikoista vahvistettuja. Tietoa myös käykö minkä mallien laatikot mihinkä vuosimallin Saabiin.
Esim näin:
Laatikot:
Firma XXX tekee mm. Saabien laatikko remppoja ja myös osaavat vahvistaa niitä; yhteystiedot: osoite: xxxx, puh: xxxx
Firma XYZ myy kunnostettuja vakio laatikoita, osoite yyyy, pyh: yyyy
Moottorit:
Firma ZZZ tekee moottoriremppoja erityisesti Saabit .....
jne
Näinhän se on, helposti unohtuu että puhutaan kuitenkin aikaslailla isosta väännöstä näissä viritetyissä vehkeissä. Vääntöpiikit saattavat olla lähellä 550Nm viritetyissä vehkeissä, ehkä jopa korkeimpia.NG900SET -95 kirjoitti: En siis tiedä voiko tuota nyt ihan heikoksi sanoa mutta kyllä sen rikki saa riittävällä väännöllä ja rääkkäämisellä.