Valtuutettujen Saab-huoltojen syyskampanja 2012

Ensimmäinen uuden ajan malli. Vuodet 1994-2003.
Vastaa Viestiin
SauliNaski
"Turbo"
Viestit: 294
Liittynyt: Ma Helmi 14, 2011 16:33

Valtuutettujen Saab-huoltojen syyskampanja 2012

Viesti Kirjoittaja SauliNaski »

Hei arvon Saabistit,

Saab Automobile Parts AB on aloittanut syys huolto- ja varaosakampanjan yhdessä valtuutettujen Saab-huoltojen kanssa. Saabin omistajalle syksy on yhtä antoisaa aikaa, kuin muutkin vuodenajat. Syksyllä Saabisi pääsee taas näyttämään parhaimpia
puoliaan. Ajo-ominaisuudet vaikeissa olosuhteissa ovat hyvät ja tehokkaat ajovalot valaisevat pimeää. Kuitenkin myös Saabisi tarvitsee huolenpitoa ja nyt on hyvä hetki varmistua, että se on valmiina syksyn haasteisiin.

Valtakunnallinen valtuutettujen Saab-huoltojen verkostomme jatkaa Saabien huolto- ja korjauspalveluita tulevaisuudessakin. Saab Auto mobile Parts AB toimittaa edelleen alkuperäisiä varaosia ja lisävarusteita, jotta voit varmistua että Saabisi pysyy Saabina. Haluamme, että Saabisi tarjoaa edelleen saman ainutlaatuisen ajonautinnon, jokaisella yhteisellä matkallanne, riippumatta ajoolosuhteista.

Olemme lähettäneet tästä suorapostituksen, joka on toivottavasti tavoittanut monet teistä jo suoraan. Te joita emme ole postitse tavoittaneet, voitte lukea saman suorapostiesitteen tästä. Tarjoukset ovat voimassa, vaikka suoraposti ei olekaan suoraan tavoittanut.

Tarjoukset löytyvät lisäksi aiemmin kesällä uudistuneilta Internet-sivuiltamme saab.fi tarjoukset osiosta. Tarjouksia on mm. syyshuollosta, jarruosista sekä alumiinivanteista.

Lisätietoja kaikista tarjoustuotteista saatte teitä lähimmältä valtuutetulta Saab-huollolta, jonka löydätte Internet-sivujemme huoltohaun kautta. Kommentteja yleisesti tästä kampanjasta ja mainonnastamme kuulisin mielelläni suoraan tähän ketjuun julkisesti tai yksityisviestillä.


Värikästä syksyä ja turvallisia kilometrejä Saabillanne,
Kunnioittaen,
Sauli Naski
Saab Automobile Parts AB Finland
KAPU2
"Hölösuu"
Viestit: 1338
Liittynyt: Su Touko 18, 2008 09:35
Paikkakunta: PKS

Re: Valtuutettujen Saab-huoltojen syyskampanja 2012

Viesti Kirjoittaja KAPU2 »

Mitä nyt ensimmäisenä tuli mieleen, niin onpas kallis öljynvaihto. Lisäksi jarruosat aivan sikahintaisia! Eikös Brembo valmista Saabin jarrulevyt? 50% liikaa hintaa.
EX: ]9-5 Aero Combi, 93SC 1.8t 2008 243tkm, 9-3 2.0T SE 1998 264tkm, 9000 CSE 2.3i 1994 300tkm
JP_Vette
"Hölösuu"
Viestit: 5433
Liittynyt: Ma Tammi 23, 2006 21:55

Re: Valtuutettujen Saab-huoltojen syyskampanja 2012

Viesti Kirjoittaja JP_Vette »

KAPU2 kirjoitti:Mitä nyt ensimmäisenä tuli mieleen, niin onpas kallis öljynvaihto. Lisäksi jarruosat aivan sikahintaisia! Eikös Brembo valmista Saabin jarrulevyt? 50% liikaa hintaa.
Nohnoh. Jollainhan se huollon lasipalatsi pitää kustantaa. Ja se respan kiva tyttö. Sekä ne työnjohtajat. Ja jumalaton mainospropagandakoneisto. Puhumattakaan siitä kahviautomaatista, josta saa nauttia "ilmaista" kahvia sillä välin, kun joku nojailee auton lokaria vasten ja samalla lukee kännykällä Iltistä...
900 Cabriolet 2.0T '95

Exät: 9000 CS 2.3i '92, 900 i8 Special '86, 9000 CS 2.0t '96, 9-3 SS 2.2TiD '03, 9-5 Wagon 2.0tA '02, 9-3 2.0t '01, 9-3 SC BioPower '08, 9-3 SC 2.0T XWD eLSD '09
V.J.S
"Hölösuu"
Viestit: 8096
Liittynyt: Ti Heinä 15, 2003 06:09
Paikkakunta: Ihmiskunnan kehto: Paippinen

Re: Valtuutettujen Saab-huoltojen syyskampanja 2012

Viesti Kirjoittaja V.J.S »

JP_Vette kirjoitti:... Ja se respan kiva tyttö...
Nyt kun kesäduunaritkin ryömii takaisin kivenkoloihinsa, niin eipä liene enään asiaa Mäkelän Auohuollolle yms. Suappipajoille. Oli meinaan TODELLA hottis kassatytsy tossa Mäkelällä kesemmällä kun hain Saappiin uutta syylärin letkua 8O syksyllä ja talvella ollut vähän "harmaampaa massaa" rahastustiskillä jos/kun siellä joutunu käymään. :mrgreen:
-Ville
-Sähkövatkain model Y -24
-A6 Avant 2,7T Biturbo Q -01 TipTr, status: ajokiellossa.
-Luottopeli Audin porsiessa: Pösö 307 1.6 -03 ja pihakoristeena Saab 900 T8 5D -84
Avatar
AZP
"TosiSaabisti"
Viestit: 13460
Liittynyt: Su Tammi 03, 2010 01:02
Paikkakunta: Åboland

Re: Valtuutettujen Saab-huoltojen syyskampanja 2012

Viesti Kirjoittaja AZP »

Jos se oli sama täti, mutta kesävermeissä :lol:
Nyt: '21 Mustang Mach-e AWD
Ennen: Töpselikärsä '14 Mitsubishi Outlander PHEV | '08 Saab 9-3 SportCombi TiDS A6 | '02 Saab 9-3 2.0t A
Lisäksi: '80 Oldsmobile Delta 88 468 cid | '65 VW 1200 | '73 VW 1303S | '82 Honda CB750K
Vastaa Viestiin