Ääni/haju

9-5 tuli tonnarin seuraajaksi syksyllä 1997.
Vastaa Viestiin
-Aero-
"Koeajolla"
Viestit: 3
Liittynyt: Ma Loka 01, 2007 08:53

Ääni/haju

Viesti Kirjoittaja -Aero- »

Terve. Ensimmäistä Saabbbiani haistelen joten jos joku osaisi sanoa järkevän mielipiteen seuraavaan: aamuisin startatessa, (kylmänä) kuuluu tietynlainen "vihellys" tms. tasainen ujellus jostain auton alta.. tuntuu enemmänkin kuuluvan hieman takarenkaan lähettyviltä kuskin puolelta.. (ei kuulu kuskin päästä) --> sekä toinen kysymys että kaasujalassako vika että 1000 km sitten vaihdettu öljy haisee :( nyt jo bensiiniltä...?? onko bensapumpulla jotain tekemistä asian kanssa? 8O auto kulkee aivan normaalisti.. ei kilise kolise. lueskelin jostain että lyhyet ja hitaat ajoreitit voivat olla syynä... ainiin ja huohotin päivityskin on näköjään tehty.

nooh. kiitos etukäteen.. takuuta on onneksi vielä. Toivottavasti ei tarvitse mennä "haistattelemaan" liikkeeseen takaisin.
9-5 -01 2.3T aero
Hece R
"Ruisku"
Viestit: 107
Liittynyt: To Touko 31, 2007 08:01

Re: Ääni/haju

Viesti Kirjoittaja Hece R »

Vinkuna on varmaan eberin ääni. Se menee päälle tietyissä lämpötiloissa. Ohjekirjasta löytyy lisää tietoa sen käytöstä. Muistaakseni sivulta 265 tms.
------------------------------------
Audi A4 1,8t Quattro
Vastaa Viestiin