Olisiko joku ystävällinen ja nakkaisi linkillä tahi ohjeella? Yritin haulla ensin, mutta ihan selkeitä ohjeita ei tullut vastaan, lieneekö jonkun viestiketjun syövereissä. Tarkoituksena on asentaa isän SS:n kuskinoveen takaluukun valaistu avausnappula. Kyseistä nappulaa ei ole ovessa koskaan ollutkaan, toivottavasti johdotus löytyy sisältä. Avausnappula nimittäin löytyy -03 ja -05 -> malleista. -04 on ainoa, josta se puuttuu.
Matti
Ovipaneelin irroitus
Ovipaneelin irroitus
Keski-Pohjanmaan Kamariorkesteri
# 1988 = Matti Vanhamäki
# 1988 = Matti Vanhamäki
-
- "Hölösuu"
- Viestit: 7321
- Liittynyt: To Maalis 13, 2003 18:37
- Paikkakunta: Helsinki
Re: Ovipaneelin irroitus
Ei muuten löydy ainakaan vm. 2005 9-3SS:sta. Tietääkseni tuo nappula löytyy vain vm. 2003 9-3SS:sta ja 9-3 Sport Combi -malleista.G-mies kirjoitti:Olisiko joku ystävällinen ja nakkaisi linkillä tahi ohjeella? Yritin haulla ensin, mutta ihan selkeitä ohjeita ei tullut vastaan, lieneekö jonkun viestiketjun syövereissä. Tarkoituksena on asentaa isän SS:n kuskinoveen takaluukun valaistu avausnappula. Kyseistä nappulaa ei ole ovessa koskaan ollutkaan, toivottavasti johdotus löytyy sisältä. Avausnappula nimittäin löytyy -03 ja -05 -> malleista. -04 on ainoa, josta se puuttuu.
Matti
#1438
NG9-5 2.0TTiD 3/2011
NG9-3CV 1.9TiD 7/2007
NG9-5 2.0TTiD 3/2011
NG9-3CV 1.9TiD 7/2007
Re: Ovipaneelin irroitus
Ohje: http://www.saabcentral.com/~viscouse/SG ... emoval.pdfG-mies kirjoitti:Olisiko joku ystävällinen ja nakkaisi linkillä tahi ohjeella? Yritin haulla ensin, mutta ihan selkeitä ohjeita ei tullut vastaan, lieneekö jonkun viestiketjun syövereissä. Tarkoituksena on asentaa isän SS:n kuskinoveen takaluukun valaistu avausnappula. Kyseistä nappulaa ei ole ovessa koskaan ollutkaan, toivottavasti johdotus löytyy sisältä. Avausnappula nimittäin löytyy -03 ja -05 -> malleista. -04 on ainoa, josta se puuttuu.
Matti
Vaatii määrätietoista, mutta varovaista otetta tuon kahvan "puolittaminen" ja verhoilun irrottaminen, jotta ei tule naarmuja.
Kiitos paljon!! Tuo ohjekin oli joskus ladattavissa samalta sivulta, jossa oli näitä "lisävarusteita" SS:n ja Combiin. Jostain syystä tuo pdf oli hukassa palvelimelta, enkä minä osannut etsiä sitä
.
No, ilmoitan kyllä sitten oliko johtosarjassa paikka tuolle nappulalle.
Matti

No, ilmoitan kyllä sitten oliko johtosarjassa paikka tuolle nappulalle.
Matti
Keski-Pohjanmaan Kamariorkesteri
# 1988 = Matti Vanhamäki
# 1988 = Matti Vanhamäki
-03 linear ja on se nappi siinä.agios kirjoitti:Minulla on ollut vuosimallit 93 ss- 2003 ja 2005 ja ei minulla ainakaan linearissa ole ollut. Vai puhuitteko jostain muusta. Autot oli siis 1.8t
I think animal testing is a terrible idea; they get all nervous and give the wrong answers. -- A Bit of Fry and Laurie --