PARTY- katos, pakkauksen kokoomaohjeen otsikoinnin mukaisesti.
joo toi tuotenumerolla 51 päättyvä, jota ainakin vantaalla on tietsikan varastosaldojen mukaan, ei vastaa nimikettä.
se toinen vähän parempi vissiin on ny loppu.
Vein äkkiä takaisin.
Ketuttaa vaan kun oma hommansa on haeskella noita 40 kilsan päästä ja palauttaa ja purkailla ja pakkailla takaisin ja oli vielä jotain 1.8 meriä se isompi pakettikin pitkä.
Antoivat ymmärtää , että on se katos, joka vantaalla on mallina pystyssä. mutta ei ollut edes se.
No onneksi kait, koska tarkemmin ajatellen sekin on aika lelu, vinojäykisteitä ei ollut ja kattokannattajia oli vai 2 kpl 5,1 metrin välillä, siis päätyjen lisäksi.
Tossa PARTY- versiossa oli 1 kpl

pitää kysellä kaverilta mistä hommasi, sillä on kattokannattajat 1 metrin välein ja katon kaltevuus on suurempi, eli saa lumet helpommin veks ja voipi kestääkin vähän enemmän.
Teltta kannnattaa kiinnittää hyvin, sillä jos se myrskyssä irtoaa niin hakkaa auton kyljen ihan paskaksi.
Kaverilla oli muuten ovela ankkurointi, kun hän pitää AINA toista autoa teltassa. Eli laudat ovat alajuoksuputkien päällä ja niiden päällä on renkaiden kohdilla ajolaudat, eli auton paino on aina alajuoksujen päällä.
Lautojen alla on vielä kevytpressu estämässä maan kosteiden nousua tilaan.
Minä kyllä pitäisin päädyt aika reilusti auki , jotta ilma kulkee lisäksi.