Rupesi ampumaan alipainemurikkaan(osanumero 18112-60g00) menevää letkua irti. Jos letku paikoillaan ei pyöri. Jos antaa letkun olla irti niin pyörii tyhjäkäyntiä, mutta ei kestä juurikaan kuormaa.
Eli tämän pohjaan tulee letku mikä työntää ilmaa ihan kunnon paineella (ilmeisesti kannesta tulee metalliputki toiseen alipainehässäkkään mistä sitten tähän).

Eli imusarjassa laipalla kiinni tuo toinen alipainepulikka johon tulee kannesta metalluputki perään.


Onko kellää ideoita mistähän tässä kyse? Mihin nuo alipainehässäkät vaikuttaa ja miten? Jotain takaisinkierrätystä (EGR)? Vaikuttavatko seoksiin jos eivät pelaa oikein (kalvo tai takaisku mennyt tai täynnä karstaa tjs.) vai miksi ei pyöri kunnolla?