Alla vähän osviitaa mitä ajan takaa, mutta periaattessa riittää jos on kiintolenkeille joku 15 lokeroa.

Kun ei ole muuta tilattavaa ei viitsi maksaa 16€ postikuluja.
9-5T kirjoitti:Oliskohan kiinnostuista kankaan paloista joihin ommeltu joku SAAB teksti? Sopeis ton biltema tekstin tilalle hyvin.
Helppoa se on. Kotikoneet vielä kilttejä ja hiljaa kulkevia, teollisuuskoneen kanssa työn kurissa pitämisessä sitten aloittelijalla olisi ongelmia.kalle37 kirjoitti:9-5T kirjoitti:Oliskohan kiinnostuista kankaan paloista joihin ommeltu joku SAAB teksti? Sopeis ton biltema tekstin tilalle hyvin.
Ei yhtään hullumpi ajatus, mutta tuo ompelukoneen käyttö on vähän hakusessa![]()
Olen kyllä joskus jotain koikeillut, mutta ei voi kehua jälkeä
Ompelukone kyllä löytyy, mutta saako sitä käyttää onkin eri juttusuopitar kirjoitti:Helppoa se on. Kotikoneet vielä kilttejä ja hiljaa kulkevia, teollisuuskoneen kanssa työn kurissa pitämisessä sitten aloittelijalla olisi ongelmia.kalle37 kirjoitti:9-5T kirjoitti:Oliskohan kiinnostuista kankaan paloista joihin ommeltu joku SAAB teksti? Sopeis ton biltema tekstin tilalle hyvin.
Ei yhtään hullumpi ajatus, mutta tuo ompelukoneen käyttö on vähän hakusessa![]()
Olen kyllä joskus jotain koikeillut, mutta ei voi kehua jälkeä
Voi halvattu9-5T kirjoitti:helppoa tietokoneella vain sopiva kuva tai kirjoitus joka siirretään muistitikulle sitten tikku ompelukoneeseen ja kankasta alle.
leluja on aina hyvä olla, itselläni kyllä kieltämättä vanha metallirunkoinen peruskone ja sillä saa tehtyä mitä tarvitsee, mie ko hoidan kirjailut käsin, en koneella9-5T kirjoitti:Ei vaan vaimolla. Mistä lie oppinut että lelut täytyy olla kunnolliset.kalle37 kirjoitti:Voi halvattu9-5T kirjoitti:helppoa tietokoneella vain sopiva kuva tai kirjoitus joka siirretään muistitikulle sitten tikku ompelukoneeseen ja kankasta alle.![]()
Älä nyt vaan sano että sulla on tollainen ompelukone