
Aseet ja presidentit pois noilta sekopäiltä ja USA YK:n valvontaan

Väitätkö, että polttoaineen hinta ei kiinnostato4 kirjoitti:Jenkkilän elämä kiinnostaa ihan yhtä paljon kuin Urugualaisen pussirotan reviirin pieneminen eroosion vuoksi..tai itseasiassa pussirotatkin kiinnostaa enemmän.
Sitten vasta ollaankin mielenkiintoisessa tilanteessa kun maailman suurimman banaanivaltion talous romahtaa lopullisesti ja Bushin mallilla on vain ajan kysymys koska niin tapahtuu.rälläkkä kirjoitti:Väitätkö, että polttoaineen hinta ei kiinnosta![]()
Raakaöljyn hinta nousi välittömästi Bushin uudelleenvalinnan jälkeen takaisin yli 50 dollariin barrelilta![]()
Puhumattakaan mikä vaikutus USA:n talouselämällä on muuhun maailmaan. Ja näyttää että puska paskat nakkaa maansa talouden hyvinvoinnille, kunhan sotakoneisto pysyy käynnissä, maksoi mitä maksoi.
v*tun jenkit, v*tun bush...
Tottahan tuo on, mutta eipä sille tavallinen suomalainen saabisti mahda yhtään mitään..hermot vaan menee, kun seuraa niiden tohelluksiarälläkkä kirjoitti:Väitätkö, että polttoaineen hinta ei kiinnostato4 kirjoitti:Jenkkilän elämä kiinnostaa ihan yhtä paljon kuin Urugualaisen pussirotan reviirin pieneminen eroosion vuoksi..tai itseasiassa pussirotatkin kiinnostaa enemmän.
![]()
Raakaöljyn hinta nousi välittömästi Bushin uudelleenvalinnan jälkeen takaisin yli 50 dollariin barrelilta![]()
Puhumattakaan mikä vaikutus USA:n talouselämällä on muuhun maailmaan. Ja näyttää että puska paskat nakkaa maansa talouden hyvinvoinnille, kunhan sotakoneisto pysyy käynnissä, maksoi mitä maksoi.
v*tun jenkit, v*tun bush...
Eipä taida tulla mitään muutosta - oli siellä kuka vaan. Pressa USA:ssa on vain keulahahmo, joka tekee enemmän tai vähemmän skandaaleja yms. Tahti USA:ssa jatkuu kuitenkin samanlaisena - kongressi vetää laivaa.Speedou kirjoitti:Kerry vain sen takia, että tulisi edes jotain muutosta, tuskin se sen parempi heppu on.
Jep, samaa minäkin epäilen (pelkään?), mutta kattellaan nyt hiljaa sivusta, tuskinpa nuo nyt vielä mun elämään vaikuttavat sen liiemmin.SSAero kirjoitti:Eipä taida tulla mitään muutosta - oli siellä kuka vaan. Pressa USA:ssa on vain keulahahmo, joka tekee enemmän tai vähemmän skandaaleja yms. Tahti USA:ssa jatkuu kuitenkin samanlaisena - kongressi vetää laivaa.
SSAero