Eilen seistiin kaupan parkkihalissa, viereisessä ruudussa sattui olemaan MY2007 SportCombi. Aikanaan loppuunajetun takapenkillä autoilun ensikokemuksensa ottanut poikani (nyt 9v) kun bongasi sen niin alkoi kysellä meidän vanhasta saabista, esim. että vieläkö se on olemassa ja jos niin missä.
Pikainen haku Traficomilta kertoi että auto on edelleen samassa omistuksessa jonne sen syksyllä 2019 myin. Auto on käynyt katsastuksessa joulukuussa 2024 mittarilukemalla 415 tkm, mutta hylsy on tullut takajarrupaloista ja päästöistä. Auto on poistettu liikennekäytöstä tammikuussa 2025.
Näinköhän loppuunajettu on tullut lopulta loppuun ajetuksi, vai vieläköhän se tuosta vielä palaa liikenteeseen? Jos jollakulla on tietoa tämän yksilön viimeaikaisista käänteistä, niin ainakin minä kuulisin mielellään uutisia. Aina kiinnostaa vanhojen perheenjäsenten vointi
