Sivu 1/1

9-5 Business Sport 2.3L Urpo

Lähetetty: Su Elo 26, 2012 09:09
Kirjoittaja YyPee
2.3 Turbo, manuaalivaihteisto. Teknisesti asiallinen, kytkin, by-bass ym. uusittu. Huollettu viimeksi 4 tkm sitten.

Autoon tilattu uutena Sport-paketti. johon kuuluu ainakin jämäkämpi ja matalampi alusta, aluvanteet, hieman enemmän vääntöä ja tehoa.

Kori ok.

Sisältä todella siisti. (jos ei hätävilkkukatkaisijaa katso..sen on joku rotta nakertanut)

Automaatti-ilmastointi, ajotietokone, night panel, vakionopeudensäädin, sähkölasit ja -peilit, kesär. 17" aluvantein, talvirenkaat 15" aluilla, molemmat renkaat hyvät, cd-soitin, airbagit, korinväriset listat, lohkol., Kaikk varusteet myös toimivat!

tuli tuollainen vaihdettua hetki sitten ja onhan tuohon heti sanottava että kosmeettista kosketusta tulee saamaan.
- etupuskuria,takapuskuria ja takalokasuojaa on paukkupullolla fiksailtu vannehopealla.
- Kiveniskemät konepellissä.

tyytyväinen olen ollut.

Kuva
Kuva

Re: 9-5 Business Sport 2.3L Urpo

Lähetetty: Ke Loka 03, 2012 18:43
Kirjoittaja YyPee
jaahans, eli homma lähti käyntiin näköjään korjaamalla edellisen omistajan tekeleitä, on hihna ja vesipumppu vaihdettu näppärästi kotikonstein. vesipumppu saatu jäämään hieman vinoon jolloin sen siivapyörä oli syönyt reijän jakokotelonkylkeen. ei ihme että meni 3l öljyä per 1tkm. Epäilen myös että turbo pissii öljyt lävittensä, kun auto on seissyt niin pölläyttelee pihan täyteen öljun käryä ja imuputket tihkuu öljyä. eli tämmösellä lähti tämän saabin elämä käyntiin meillä..