Ostetaan Saab 9-5 Osia (vm.2004)

O: Ostetaan
Vastaa Viestiin
TurboSaab98
Matalapaineturbo
Viestit: 168
Liittynyt: To Maalis 19, 2020 20:22

Ostetaan Saab 9-5 Osia (vm.2004)

Viesti Kirjoittaja TurboSaab98 »

2004 Saab 9-5 Aero farkku. Manuaali. Väri: Glacier Blue. Voidaan ostaa myös toinen Glacier Blue Aero 9-5 farkku kokonaisena (myös automaatti).
Rauman seutu. Nouto Satakunta/Varsinais-Suomi/Tarvittaessa kauempaa muiden menojen ohella. Muutoin postilla. Isot osat tietysti pakko noutaa tai toimittaa.

- Etuapurunko. Huom. Jos löytyy valmiiksi hiekkapuhallettu, maalattu ja Powerflex uretaani puslilla niin olisi täydellistä!
---> Voin ostaa myös apurungon ja uuttavastaavat Poweflex puslat erikseen
- Ruosteeton ja toimiva takalasinpyyhkijän moottori/runko (farkku malli) 5587241
- Ehjä konepelti, värillä ei väliä kunhan suora (Aero farkku), plussaa toki jos jostain syystä löytyy Glacier Blue värisenä.
- Glacier blue värinen ruosteeton takaluukku
- Pikseliviaton AC paneelin näyttö
- Irroitettava vetokoukku, jossa avaimet jne tallessa
- Vaihdevivusto (manuaali) ja tässä plussaa jos päivitetty kuparinen pusla jo paikoilleen hitsattuna
- Metallinen korjausosa ilmastoinnin säätöläppämoottorille
- Aero etupuskuri
- DO88 välijäähdytin/ahtoputkisarja "BigPack" (01-09 manuaali)
- DO88 sinisiä letkuja: mm. lämmityskenno, ahtopaine, imuletku, ohjaustehostin jne.

# Hyllyyn jääneet käyttämättömät Powerflex uretaanipuslat (Aero).
- Vakaajan Koripuslat – Eteen (PFF66-206-21) -> (21 mm)
- Vakaajan Koripuslat – Taakse (PFR66-211-17) -> (17 mm)
- Pitkittäisten takatukivarsien etummaiset puslat (PFR66-110)
- Hammastangon kiinnityspuslat (PFF66-430)
- Etuapurungon puslasarja (PFF66-208-40)

Varmasti moni muukin osa voisi kiinnostaa. Kannattaa ottaa yhteyttä jos löytyy 04-05 Aero femman osia tai jos sellainen on purussa.

Yhteydenotot kiireiden takia toistaiseksi vain täältä foorumin kautta. Myöhemmin saatan lisätä puhelinnumeron, kun tiedän että kerkeän vastaamaan.
Vastaa Viestiin