Hieno Aero kyllä. Sisustaa tekis mieli tuosta mutta nyt ei oo rahaa

onpa joskus ollu ittelläki lähellä kolahtaa kyseisessä paikkaJuHem kirjoitti:Ai saakeli, paska tuuri. En yllättyny paikasta, kun kuvista risteyksen tunnisti... veemäinen paikka.
Ole kuitenkin tarkkana sen vakuutustarkastajan kanssa.moilanen88 kirjoitti:eli minä saan ottaa ne pois kunhan se tarkastaja on käynyt?
eli taitaapa mennä myyntiin *vinkvink* talvirenkaat
Jos volvo diesel kiinnostaa niin tuu täältä hakemaan..moilanen88 kirjoitti:tämän saabin minä laitoin puhtaasti tunteella ajatellen,olin jo pikkupojasta asti haaveillut tuommosesta vaan seuraavan auton (jos rahaa saan) laitan järjellä. ehkä diesel? kriteereinä pidän että valmistusmaa on joko saksa tai ruotsi.
Minkä takia jotain saisi purkaa ennen vakuutustarkastusta ?Mimmi kirjoitti:Älä mene purkamaan mitään vahinkotarkastajan käynnin JÄLKEEN sopimatta siitä tarkastajan kanssa. Muutoin syyllistyt vakuutuspetokseen ja sitä en suosittele.
On hienoa että kielipoliisi hoitaa hommansaMimmi kirjoitti:Mitä ihmeen vakuutustarkastusta?wesku kirjoitti:Minkä takia jotain saisi purkaa ennen vakuutustarkastusta ?Mimmi kirjoitti:Älä mene purkamaan mitään vahinkotarkastajan käynnin JÄLKEEN sopimatta siitä tarkastajan kanssa. Muutoin syyllistyt vakuutuspetokseen ja sitä en suosittele.
Oletko selvittänyt paljon korjaaminen käytetyillä osilla maksaisi?moilanen88 kirjoitti:Meni sitten unelmieni auto pil*u päreiksi.
Onneksi kuitenkin toinen tuli vasemmalta (tasa-arvoinen) vaan eipä se paljoa helpota.
Se tässä vituttaa koska vielä katsoin vasemmalle,ei tule ketään.Katsoin oikealle,ei tule ketään.Katsoin eteen ja PAM!
Siinä se oli. vauhtia n.40 km/h kaupungissa.
Vaan menipä sen tyypin Kia aikalailla kans ruttuun.
Saas nähä miten käy,meneekö lunastukseen,saanko rahaa uutta autoa varten vai mitä...
http://irc-galleria.net/user/CoF/picture/114595709
Tuollahan niitä kuvia olisi.
Ei onneksi tullut henkilövahinkoja.
Eiköhän se auto ole rekisteriotteeseen merkityn omistajan hallinnassa ennen tarkastusta?wesku kirjoitti: No minkä takia jotain saisi purkaa onnettomuuden jälkeen ennen vahinkotarkastusta ? Tai ennen vahinkotarkastajan käyntiä ? (Jos niilläkin sitten olisi jotain eroa)
Ei kai se omistus ja/tai hallinta mihinkään tarkastushetkelläkään automaattisesti siirry ?9000LPT kirjoitti:Eiköhän se auto ole rekisteriotteeseen merkityn omistajan hallinnassa ennen tarkastusta?wesku kirjoitti: No minkä takia jotain saisi purkaa onnettomuuden jälkeen ennen vahinkotarkastusta ? Tai ennen vahinkotarkastajan käyntiä ? (Jos niilläkin sitten olisi jotain eroa)