Eli.
Nimi on Jani Virtanen ( kuten nimimerkkikin jo antaa ennusmerkkejä)
Autoja on tullut harrastettua aina, pienestä pitäen. Ooppeleita enimmäkseen ollut harrasteautoina, edelleen omistan yhden C-mallin Kadetin.
Myös tämän hetkisenä projektina on BMW E28 korinen 518 josta haetaan ahtimella +400hv tehoja. Korityöt on tehty, maalaus ja koneen rakentaminen työn alla.
Saabeja ei ole ennen ollut, joten tuore saabisiti taidan olla.
Autona mulla on 2003 vuosimallin 9-3ss, 2.0pikkutee moottorilla, merlot red värillä ja arc paketilla. (vaaleat nahat yms.) Ja eräs harrastaja taikoi koneeseen lisää vetoja.
Ikää on karvan alle varttisata.
Ihmisenä olen aika suorasanainen, ehkä vähän jopa vittumainen, sanon suoraan jos jokin ärsyttää, mutta myös kestän sen jos minulle sanotaan aiheesta. Mikäli tunnen etten ole saanut vittuilua osakseni aiheesta, alkaa meteli.

Työkseni teen varaosamyyntiä ja huoltomyyjän hommia.
Autan mielelläni osakyselyissä.
Joten ihmiset, kirjoittakaapa itsestänne pieni esittely, niin on mukavampi touhuta täällä foorumilla, kun vähän tietää kuka on kuka.
