900 t16 osaajaa etsitään

Ajaton klassikko. Tuotannossa 60-luvulta 90-luvun alkuun.
Vastaa Viestiin
Vesa Pohjalainen
"Saabisti"
Viestit: 3986
Liittynyt: Pe Syys 24, 2004 10:30
Paikkakunta: Jämsä
Viesti:

900 t16 osaajaa etsitään

Viesti Kirjoittaja Vesa Pohjalainen »

Etsimme kuumeisesti pojan projektille osaavaa saabistia sydämen siirtoon.

Työt vievät nuoren miehen ajan ja jaksamisen täysin. Oma osaamiseni ei tunnetusti mihinkään riitä. Kaasarikone pitäisi nostaa pois ja asentaa uusi T16 kone vanhan vaihdelaatikon jatkoksi kaikkine hilppeineen. Edelleen pitäisi asentaa uusi kytkin, kallistuksenvakaajat, tankki yms.

Eli kyse on kokonaisuudessaan kaasarikarvalakin muuttamisesta toimivaksi T16 peliksi. Mielellään antaisimme koko urakan kunnon korvaksella kokonaisurakaksi avaimet-käteen periaatteela.
Tarvittavat osat hankitaan tai on jo hankittu. Tilat, aika ja osaaminenkaan ei yksinkertaisesti tässä tilanteessa riitä.

Jos kaipaat kelpo lisähanketta ja mahdollista julkisuutta alan huippuosaajana, YV tavoittaa. Sovitaan urakasta tarkemmin privaatisti. Hankkeella ei ole tulenpalava kiire, mutta mielellään ennen talvea. Auto tuodaan ajamalla paikalle ja mielellään lähdetään myös pois ajamalla = avaimet käteen :)
# 419 Vesa Pohjalainen
Vastaa Viestiin