Kyseinen auto 2.3T Aero -03 ESPllä jos illä on merkitystä. Tehostin ei toimi, starttauksessa ei poljin laske sen pari senttiä. Saa käyttää voimaa jarrutuksissa. Tyhjäkäynti ei seilaa jarruttaessa, ei open sid niin en pääse näkemään lamda arvoja. Onko takaiskut rikki ap-putkissa? Miten testata, irti kaasuläpästä ja tulppaa letkun pään?
Kiitos
Kummallinen jarru
Kummallinen jarru
Saab 9-3 1.8t SS man -04
Re: Kummallinen jarru
Itse vaihdoin vuotavan alkuperäisen jarrutehostimen uuteen tarvike malliin ja tekee myös joskus samaa, eli kylmänä kun lähtee käynnistyksen jälkeen heti ajamaan niin ei ole kunnon tehostusta ja poljin on kova, saa tosissaan painaa poljinta, että pysähtyy. Tehostus palaa normaaliksi n. 500m-1km ajon jälkeen. Muuten pelaa normaalisti joten en ole ressannu asiaa sen enempää.
Saab og 9-3 vapari ja og 9-5 turbo
Re: Kummallinen jarru
Tossa ei tehostusta tule ollenkaan, mut ei suhise tai muuta mikä viittaisi tehostimeen niin viitaako se sitten alipaineeseen vai mistä aloittaa? Itse varmaan pärjäisin mutta kun sillä kiikutetaan auto täynnä lapsia kokoajan niin olisi hyvä saada korjattua:)
Saab 9-3 1.8t SS man -04