Jos pyyntö tuli väärälle alueelle niin mode varmaan siirtää

Merkkiliikkeen tyypit sanoi, ettei saa hinata niin sillä se jännittää... Tuollainen Dolly olisi toimiva mutta enpä löytänyt vuokralle sellaist pikaisella tsekkauksella.
Ei kai manuaalivaihteisille yleensä anneta mitään hinauksen maksimimatkaa? Hinaa vaikka Hangosta Nuorgamiin, ei sen pitäisi manuaalivaihteista hajottaa.
Itse olen pähkäillyt että tuo kilometrimatka on kerralla hinattaessa. Sen jälkeen pitäisi saada kone käyntiin ja nostaa öljynpaineet laatikossa taas kohdilleen. Sitten voisi toisen kerran hinata sen maksimimäärän.pvdriver kirjoitti: ↑Su Elo 04, 2019 22:42Tuo maksimikilometrimäärä on kyllä hankala...Tietysti auton uutena ostaneelle ei ole ongelma mut mistä mä voin tietää onko edellinen omistaja jo hinannut 20km? Eli ei olisi kuin 30km sallittua matkaa jäljellä? Tai entä jos neljänkymmenen kilometrin jälkee pitää kahvitauon, saako sen jälkeen hinata 10 vai 50km?
![]()