Kyllöä se tästä pikkuhiljaa
Yllätys Etolassa!
Yllätys Etolassa!
Olinpa positiivisest yllättynyt, kun kävin ihan piruuttani kyselemässä Etolasta hieman tiivisteita kuuppaan, niin löytyipä ihan orkkiksen näköistä kumi tiivistettä tohon lokareiden ja korin väliin.
Palko on saman kokoinen mutta suora osa ei ole ihan niin leveä kuin alkuperäisessä, mutta kyllä se pitäisi siellä välissä pysyä
Hintaa oli valtavat 1.70,-/m. Myös takaluukun reunaan sain uuden tiivisteen n.4.5,-/m, myös oviin olisi löytynyt sopivaa, ainoastaan tuo 90 asteen kulma voisi olla hankala saada nätisti
.
Kyllöä se tästä pikkuhiljaa
Kyllöä se tästä pikkuhiljaa
Saab 9-3 TTID Vector 2008
-
Vesa Pohjalainen
- "Saabisti"
- Viestit: 3987
- Liittynyt: Pe Syys 24, 2004 10:30
- Paikkakunta: Jämsä
- Viesti:
-
Kaneettikuski
- "Aero"
- Viestit: 308
- Liittynyt: Ma Touko 24, 2004 17:41
- Paikkakunta: Kempele-Käläviä
- Viesti:
Re: Yllätys Etolassa!
Mikäs tämä Etola on?Ja mistä löytyy..Frostgrey kirjoitti:Olinpa positiivisest yllättynyt, kun kävin ihan piruuttani kyselemässä Etolasta hieman tiivisteita kuuppaan, niin...
#2595
Saab 96L-75
Kesäajossa.
Saab 96L-75
Kesäajossa.
Tamperelaisten (ja miksei muidenkin) kannattaa käydä Korja-kumissa http://www.korjakumi.fi . Löytyy vastaavaa tavaraa leveämmällä lipareella ja muovisena, kumi oli ainakin mun mielestä liian joustava eikä pysy paikoillaan.
Locktitella on hyviä kumiliimoja. Olikohan blackmax, jolla liimasin chopatut tiivisteet (siis päät yhteen) ja ovat pysyneet jo kohta neljä vuotta.
Locktitella on hyviä kumiliimoja. Olikohan blackmax, jolla liimasin chopatut tiivisteet (siis päät yhteen) ja ovat pysyneet jo kohta neljä vuotta.
tavaraa Etolasta
Kuupan taka-akselin rajoitinremmitavaraakin löytyy myös Etolasta. Materiaali on vastaavaa kuin alkuperäinen, tosin paljon leveämpää. Leikkaavat kyllä sopivan mittaiseksi. Näin ainakin Tikkurilan (Suutarilan) myymälässä jokin aika sitten.(Tikkurila on 15 km Helngin keskustasta kehä kolmosen varrella)
HRalli