Saabi rikki ja ketuttaa niin perusteellisesti, piti lähteä joulunviettoon sillä mutteipä taida onnistua. No hyvää joulua sullekin ja muulle forumin väelle
Viimeksi muokannut ng900aero, Ke Joulu 28, 2005 07:23. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Saab 9-3 SC TTiD -08
Saab 9-3 Cabrio 1.8t -06
Ducato Maxi -98
ng900aero kirjoitti:Saabi rikki ja vituttaa niin perkeleesti, piti lähteä joulunviettoon sillä mutteipä taida onnistua. No hyvää joulua sullekin ja muulle forumin väelle
Eihän tohon joulun vietto saa lopahtaa Eihän se ole este vaan hidaste
Kinkku uunissa ja punkku päässä, näin meillä tää ilta etenee...
Seuraava kohokohta on 22:05 Miesten Joulu - toinen joulu.. nii ja tuo tulee töllöstä kakkoselta
ng900aero kirjoitti:Saabi rikki ja vituttaa niin perkeleesti, piti lähteä joulunviettoon jne...
No eikös toi ole ihan normipäivä, ainahan näissä jotain on... Meillä on valmistelut ihan tolallaan, lahjat paketoitu, pakastin täynnä pitsaa, vilpiössä pari koria kepardia ja baarikaappi puolillaan glögin blandista Huomenna mennään valmiiseen pöytään (x2) syömään kinkkua sun muita.
-Ville
-Sähkövatkain model Y -24
-A6 Avant 2,7T Biturbo Q -01 TipTr, status: ajokiellossa.
-Luottopeli Audin porsiessa: Pösö 307 1.6 -03 ja pihakoristeena Saab 900 T8 5D -84
autosta laatikko peenä, mutta se on normaalia et toi fakin auto on rikki, ehjänä juurikaan ollu ees.
mitä jouluun tulee niin ei oo kuusta, ei oo lahjoja, ei oo jouluvaloja....en vietä joulua, vihaan joulua. jouluruokia vasta vihaankin.
mikään ei vuodes masenna niin ku joulu, muut mässää kinkkua onnellisena ja mä murjotan koneel/tv:een ääressä. ja sit mä saan kärsiä normaali kauppareissuilla siitä että täytyy kaupallisen joulun takia häslätä niin p*rkeleesti.
Jouluvalmistelut no hmm. hinttari kusetti 450€ multa ja sitten mitä muuta hienoa tästä sanoisi vielä. No onpahan ainakin Ferrarin partavettä kaks pulloa Red & Black
Kuusi on koristeltu jo viikko sitten, kalkkuna menee uuniin huomenna ja lahjoihin käydään käsiksi joulupäivän aamuna.
Saabi ryhtyi leikkimään Sensoniccia (= ei kytkintä), heittäytyi yksisilmäiseksi, etujouset ja akkukin olivat sitä mieltä että niiden pitää päästä eläkkeelle. Mitä lie joulukiukuttelua.
2019 Mazda CX9 2,5T + 2011 Mazda3 GT 2,5i + Telajärvi
Kerran Saabisti, aina Saabisti - käyttöauton merkistä riippumatta
makri kirjoitti:Kuusi on koristeltu jo viikko sitten, kalkkuna menee uuniin huomenna ja lahjoihin käydään käsiksi joulupäivän aamuna.
Saabi ryhtyi leikkimään Sensoniccia (= ei kytkintä), heittäytyi yksisilmäiseksi, etujouset ja akkukin olivat sitä mieltä että niiden pitää päästä eläkkeelle. Mitä lie joulukiukuttelua.
Noi viat tuppaavat tulemaan, kaikki peräkkäin ja hätäsin osa samalla kertaa.
myrskyn jälkeen on aina tyyntä.
Jäsen 1124
Saab 9000 tbo/86, FIRGES-Tuning
Saab 9000 2,3 Fpt/94, steg3
Meilläkin alkaa olemaan jouluvalmistelut loppusilausta vaille valmiit, lahjat ostettu ja paketoitu, laatikot, kinkku ja muut jouluruoat ostettu, kämppä koristeltu. Nyt odottelen vaan kinkun valmistumista ja huomenna sitten perinteisesti koristellaan kuusi ja tehdään loput joulusapuskat.
Pugman kirjoitti:Meilläkin alkaa olemaan jouluvalmistelut loppusilausta vaille valmiit, lahjat ostettu ja paketoitu, laatikot, kinkku ja muut jouluruoat ostettu, kämppä koristeltu. Nyt odottelen vaan kinkun valmistumista ja huomenna sitten perinteisesti koristellaan kuusi ja tehdään loput joulusapuskat.
Hyvää joulua vaan kaikille!
Teillä on kaikki kohdallaan ja elo ihanaa.
Nauttikaa siitä.
kaikilla ei ole.
Jäsen 1124
Saab 9000 tbo/86, FIRGES-Tuning
Saab 9000 2,3 Fpt/94, steg3