Hei, hyvää alkanutta vuotta kaikille saabistiystäville!
Haluaisin raportoida positiivisesta kokemuksesta asioidessani rengasliikkeessä.
Eräässä toisenmerkkisessä autossani on 8 tuumaa leveät 18-tuumaiset vanteet. Kaikki neljä vannetta olivat pahasti vääntyneet; paitsi sivuttais-, myös säteittäisheittoa oli niin paljon, että auton ajettavuus oli lähes mahdotonta.
Internet-keskustelujen perusteella löysin Järvenpäästä yrityksen nimeltä Amrif, joka joidenkin kommenttien perusteella oli kyennyt oikomaan pahstikin vaurioituneita vanteita. Otin vanteet kyytiin ja ajoin Järvenpäähän. Yrittäjä itse otti työn vastaan.
Muutaman päivän kuluttua liikkeestä soitettiin ja kerrottiin työn olevan valmis. Vanteet olivat suorat, siistit, kiillotetut ja maalatut - kuin uudet.
Kustannukset olivat - varsinkin tehdyn työn määrään ja laatuun nähden - erittäin kohtuulliset. Ja mikä parasta, en joutunut etsimään uusia 18-tuumaisia vanteita tai luopumaan vanteilla olevista, uudenveroisista kitkarenkaista.
Omakohtaisen kokemukseni puolesta suosittelen yrityksen palveluja kaikille; enää ei kannata ihmetellä vääntyneiden vanteiden kanssa - ne ovat todellakin pelastettavissa.
Amrif toimii Järvenpäässä Ahertajankatu 29:ssä. He vastaanottavat töitä paitsi paikan päällä, myös Matkahuollon ja Postin kautta. Vanteiden oikaisun, kunnostuksen ja maalaamisen lisäksi yritys tarjoaa kaikkia tavanomaisempiakin rengasliikkeen töitä ja palveluja.
Ystävällisin terveisin
Pekka Harju
#1095
Vanteiden oikaisusta
-
- "Ruisku"
- Viestit: 150
- Liittynyt: Ke Loka 19, 2005 08:54
- Paikkakunta: Itä-Suomi
Lappeenrannassa myös hyvä firma L-Weld, nettisivuilta löytyy lisää tietoa.
Kannattaa katsoa vaurioituneiden vanteiden kuvat nettisivuilta pystyvät "ihmeisiin".
http://www.l-weld.fi
Kannattaa katsoa vaurioituneiden vanteiden kuvat nettisivuilta pystyvät "ihmeisiin".

http://www.l-weld.fi