Ei ole väkisin, aika monessa Nokian luurissa on just tuommoinen jousi vaan painamassa SIMiä kontakteja vasten ja akku estää sitten kortin pois tulemista.lucaf kirjoitti:pahus, heittelet tuollaista juuri kun olin kallistumassa 5210:n suuntaan :) on muuten merkillinen ko. kännykän sim-paikka. pitääkö se metalliliuska saada jotenkin auki siitä? minä en saanut, vaan ujutin väkisin sim kortin sinne liuskan alle.
Suosittelen manuaalin lukemista, jos joku asia epäilyttää. Väkisin tulee vain murusia.
http://nds1.nokia.com/phones/files/guid ... ide_fi.pdf
Sivut 22-24 kertovat SIM-kortin asettamisesta.
i ei ole internet, se on nokia-terminologiassa vain paranneltu malli, mutta ei riittävän erilainen, että pitäisi keksiä uutta mallinumeroa.lucaf kirjoitti:edit: miksi muuten tuo ruiskumalli? eikö pelkkä 6310 ole riittävä? i= internet?
Suosittelen ruiskumallia, koska: parempi näyttö, paremmin hämärässä näkyvä näppäimistö, enemmän muistia kontakteille, tekstiviesteille ja kalenterimerkinnöille, aavistuksen nopeampi kuin "kaasariversio".