Päivitetäänpä tätä taas hieman ylöspäin kun on jotain saanut taas aikaan. Kolme päivää tätä on tullut nyt taas askarreltua ja mielestäni kohtuu paljon mennyt eteenpäin. Eli kuskin etunurkkaa tullu enimmäkseen tehtyä, mutta ompahan tuota etukäteenkin tullut jo laiteltua kaikkee kuten maskia maalattu yms pientä.
Vaan laitellaan taas kuvia. Eli tuossa näkyy työn alla oleva nurkka. Jonkin verran jo täytetty tuota reikää ja jonkin verran saisi lisääkin peltiä laitella. Hieman meni aikaa kun ei meinannut alatukivartta saada irti, niin ei ole kerennyt tuota tuon pitemmälle tehä. Lähti kätevästi irti kun löi rälläkällä mutterit veks

Alatukivarsi piti muutenkin saada irti kun sen kiinnikkeiden lähettyvillä olevat pellit aika haperot. Siksi vielä tuo nuin auki.
Etunurkkaan piti myös pieni paikka tehdä. Toiselle puolelle samanlainen. Kuvia vaan en ole vielä siirtäny koneelle niin ne tulee sitten joskus. Kuvassa näkyvä heitto yläkulmassa on leikattu samaan tasoon, mutta kuva sen verran vanha. Tuli tuokin huomattua vasta kun pistin jo ruosteenestopohjamaalin niskaan
Maski tosiaan tuli maalattua uudelleen kun piti noita säleikön osia korjailla kun puuttui paloja ja osa oli menny poikki. Eikä se muutenkaan maalipinnaltaan enää hyvä ollut.
Pölykapseleitakin tuli kokeiltua kiillottaa. Kuvassa näkyy hyvin tuo ero kiillotetun ja ei kiillotetun välillä. Kaikki nuo kapselit olivat vastaavan kuntoisia
