Siskon tytöllä peugeot. Akkulaturi ja uusi akku hankittu juuri kun syö akkua tyhjäksi aikasen nopiaan,
Variaattoris voimansiirtona omat hyvät ja huonot puolensa. Kaasarivikaisena ja kate rikki viime keväällä käytettynä ostettu, uusittu nuo ja muuta ei ole tarvinnut akun lisäksi hommata.
Jämäkämpi ja kunnon osistakin kasattu ainakin verrattuna toisen siskon pojan entiseen kiina skootteriin jossa oli pikkuvikoja kaiken aikaa.
Itsellä ollut (-67 tai 68) automaatti pappa-tuntsa aikoinaan -80 luvulla työmatkavehkeenä ja jos bensa loppu pysty polkemaan tankille.
Jäsen 2986
Saab 9-5 Aero sedan manuaali -03 biopoweroitu
Käytössä muut työvehje Suzuki SX4 1.6 4X4 Outdoor Line -08, emännällä S60 T5 -01
Itse ajelin muutama vuosi takaperin Vespa GTS 300 ie:llä. Ainoa moottoriajoneuvo toistaiseksi, jonka olen ostanut uutena Pidin laitteesta kyllä erittäin paljon, jotenkin tuollaisella variaattorivetoisella oli kiva ajella. Ei ehkä uskoisi että mutkatielläkin pääsee ihan kiitettävää vauhtia etenemään. Tehoja olisi tietty voinut olla enemmänkin, mutta ainakaan siihen aikaan ei isokoneisempaa "sportti"-skootteria ollut vaan kaikki olivat sitten noita sohvamalleja. Käy koeajolla niin sittenpähän tiedät, onko tuo sinua varten.