TV antenni asentaja kävi päivittämässä tuo antennin nykyaikaan ja eipä ollut tuosta hinnasta siinä vaiheessa mitään puhetta,kun kyseinen herra kävi edellis syksynä paikalla katsomassa paikalla ja todettiin,että palataan asiaan myöhemmin.Antoi suullisen hinta arvion mihin luotin,no niin kaveri kävi ja lasku olikin 2 kertainen verrattuna siihen mitä oli puhuttu.No tyhmyydestä sakotetetaan ja ankaramman mukaan.Tästä lähtien muistan aina tarkistaa tuon arvion töistä vieläkerran ennen kuin työ aloitetaan ja paperille.Maksuaikaakin kokonainen viikko.
Ja vielä mennään pari viikkoa rikkinäisellä puskurilla. Metroauto ilmoitti että puskurin toimitus aikaisintaan 22.7. Lohdutteli vain sillä, että saan olla onnellinen että niitä ylipäänsä enää saa..
Ex: Saab 9-3 SS Aero Stage 1 -05
Ex: Saab 9-5 2.0t A BP stage 1 -07
Menikin saabbi sivu suun.
Olisin eilen joutanut kattomaan mutta myyjälle ei käyny ja ehdotti tälle päivälle ajan .Laitoin just kyselyä ja että 3h kuluttua tulossa niin viesti takasin tuli myyty jo
Peruttava kuskikin vielä.Turhaan nostettu tuli myös käteistä kun ei toista tiedos.
No etsintä jatkuu.
Ps. 2.0i -99 B- vectra jossa leimaa 9/16 asti tarttukin mukaan naapuripitäjästä.
Jäsen 2986
Saab 9-5 Aero sedan manuaali -03 biopoweroitu
Käytössä muut työvehje Suzuki SX4 1.6 4X4 Outdoor Line -08, emännällä S60 T5 -01
Kyllä kun joku keksis mikä hiivatti tuota kiukuttaa nii aika Weleho olis..
Ei tiiä vaikka joutus kohta itteesä Welehoks tituleeraamaan. 2 vikaa paikallistettu ja korjattu. Nyt näyttää jo paremmalta. Katsotaan mitä tuleman pitää.
Vika 1: ahtoputkessa siinä juuri ennen kaasuläppäkoteloa oleva liitin oli rikki, eli onko se nyt se jarrujen alipaineputken paineilmaliitin. Adaptaatiot, Amulit ja lambda-arvot pielessä.
Vika 2: Kampuran asentoanturin liitin oli puoliksi/melkein irti. Satunnainen käynnistämättömyys ja pitkät-pitkät startit.
Doodii! Ei it syyttä suotta kiukuttele, hätähän sillä aerolla oli kun ei saanu oikein tolokkua arvoista! Mutta onneksi isäntä osoittautui Welhoksi, eikä antanu periksi ennen kuin syy selvisi
Ja nyt sitten mennään taas niin että turpomittarin neula muistuttaa enempi Zorron merkkiä kuin miekkaa, vai mitä
Kukahan h e l e v e t t i tuolla Finnairilla on suunnitellu esmes Madeiran lennot ???
Kenen älykääpiön logiikalla on valittu yksi lento viikolle ja sekin maanantaille??? Helppoa mennä tonne esmes koulujen syyslomalla. Upeaa Finnair, aivan h e l e v e t i n järkevää logiikkaa ja ajattelua.
Jeps kotimasta lentoyhtiöökö pitäisi kannattaa. Pitäkää siipenne, minä en niitä taid anyt kuitenkaan kannattaa...
Juu eilen leikkas koneen kiinni, kun olin saunakaljan hakureisulla iltasella. 80 alueella ajeltiin 8 auton letkassa 60-70. Kyllästyneenä siihen sompaamiseen, päätin käyttää oikeuttani ajaa huomattavasti alle rajoituksen, eli jotai 50-60 väliin, 80 alueella.
Johan perkele alkoi olla niitä perskärpäsiä kimpussa ja tuntui että, muahan hillostetaan ihan selvästi nyt ajamaan yli mun kykyjen.
Perässäroikkuja vaaransi myös vaarattoman etenemiseni, tunkemalla kiinni puskuriin. Iltalehti matskua siis ja otsikkoon voi kirjoittaa, Tapon yritys!
Mietinkin pitäisköhän rueta kulkee taksilla, kun ei osaa ajaa muun liikenteen mukana ja oma vauhti, jos se ylittää tiekohtaisen sallitun, on kiellettyä.
Eihän kukaan halua olla rikollinen tietoisesti?
ps. kirjoituksesta voit halutessasi aistia satiiria.
#5284# 900 GL -84, 9000 CSE 2.3TA-93, 9000 CD 2.3TA -91(projekti) + Muutama tonttu ollut. Petri Oja 0405261005