Vähä värkkäillyt aina ohimennessä, vedellyt soittimille piuhoja ja laittanu hattuhyllylle 80´s kotelokaiuttimet pioneerin elementeillä eli tyyliin sopivaa mutta nyky"hifiä". Konttiin pieni subi luonnollisesti
Kierroslukumittarin puute vaivasi, ostin paikallisesta halpakaupasta kiinassa tehdyn TRICO mittarin mutta se toimi päin persettä ja menetin siihen hermoni ja kaivoin kotelon sisukset kiinalaisesta paskaelektroniikasta tyhjäksi ja lykkäsin jemmassa pitämäni SMITHS mittarin samaiseen muovikoteloon paikolleen ja asentelin sen tuohon kojelaudan nurkalle (huonolaatuinen pakkaus kuvassa)

Tuon mittarin erikoisuus on että se on induktoiva eli puolan miinusjohto pitää käyttää mittarin kautta, se tekee silmukan mittarin takana ja palaa takaisin eli virtapiiriä ei katkaista missään vaiheessa tai liitetä liittimellä mittariin.. Pitkä johto ja liitoksiahan siihen tulee mutta mittari on ohitettavissa konehuoneesta yhden liittimen paikan vaihdolla jos ongelmia ilmenee.
Vähä menee mittarin tyyli ylivanhaksi mutta silti passaa paremmin kuin kassillinen uusia
Samalla kun nostelin lattiamattoja johdotuksia varten näin vastassa vain kirkasta maalattua peltiä, ei ruosteita huolestuttavissa määrin.
No ollakseni rehellinen kuskinovesta puuttuu alhaalta 10 x 3 sentin pala jo

Mut se on siellä alhaalla ja mustanvärinen joten helppo hitsailla kasaan, voi olla jos töiltä kerkeän niin käytän kuskinoven oikein irti ja teen korjaukset pöydällä -> saa parempaa laatua. Katsastusta ei näytä haitanneen koska ei tuota oltu ees yritelty mitenkään peitellä tms näkyviltä.