Laite oli myynnissä tosiaan eilisillasta tähän aamuun, ostajia oli kuulemma oikein jonossa kun ajelin aamulla sovitusti paikanpäälle mutta myyjä oli "varaillut" ekalle ilmoittajalle.. Pisteet siitä.
Eikä valehdellut edes puhelimessa laitteesta, oli just sellainen kuin sanoi

Heittämällä nettiauton halvin, siis nyt meinaan hintaeroa olevan luokkaa 3k€ "vastaaviin" mikä on näissä jo yli puolet myyntihinnasta. On sitten toki tekemistäkin, menee ihan heti välittömästi ja viivana remminvaihtoon sekä isoon huoltoon missä vaihdetaan ihan kaikki öljytuotteet ja suodattimet, tuulilasi on niin halki ettei varmana mene leimasta ja senkin myyjä kyllä sanoi. Uusi ei näyttänyt maksavan maltaita joten no problem.
Toisaalta kai se on kivempi pistää touhutonni ite remonttiin niin tietää että on kriittiset paikat kondiksessa kuin ostaa se 3k€ kalliimpi ja toivoa että näin olisi

Päältä äkkiä siisti, ruostetta ei ole niin että huolettais mutta sisältä ihan vitullinen kaatopaikka, haisee maatilaelämälle ja vahvasti mutta siitä pääsenee suurimmilti osin vain puunaamalla kun verhoilua on vain penkeissä ja katossa muun ollessa ämpärimuovia
Kuskin lasi ei ole kuulemma liikkunut viimevuosina, no nyt liikkui hetken kun kopistelin moottoria ja puhdistelin liittimet. Uskoisin että saan sen eloon vielä joskus ajan kanssa mutta nyt pistin takas nippuun.
Ovipahv.....muovi irtoaa minuutissa ja on aidosti ruuveilla kiinni, tästä mää jotenkin tykkään kun kaikki on niin v*tun askeettista kuin olla ja voi
Pienellä tuntui kulkevan välin Kokkola-Ylivieska ainakin
Liikennevakuutus 127€/vuosi lähitappiolassa, verolappusta odottelen mutta pitäisi olla senkin pienehkö

Kokonaisajomäärä 280tkm joten eiköhän se vararenkaana palvele muutamia vuosia.. Vetokoukkukin löytyi ja jonkunlainen lämmitin sisätökselin kans mutten ole vielä varma onko letku vai lätty, virtamittarilla katoin että se otti 400w virtaa joten voi olla kumpi tahansa.