Tech2 / ohjelmointiapua: SRS kolaridatan (crash data) nollaus, 9-3 -05 HELSINKI -HOLLOLA

Vuonna 2003 esitelty uuden sukupolven 9-3.
Vastaa Viestiin
Mikael05
"Koeajolla"
Viestit: 4
Liittynyt: Ke Syys 02, 2026 12:08

Tech2 / ohjelmointiapua: SRS kolaridatan (crash data) nollaus, 9-3 -05 HELSINKI -HOLLOLA

Viesti Kirjoittaja Mikael05 »

Terve,
Olisi tarvetta edulliselle kolaridatan (Crash Data) nollaukselle. Kyseessä on Saab 9-3 Sport Sedan 2005, 1.8t.
Autosta laukesi oikean puolen sivuverho-airbag. Vaihdan mekaanisesti uuden verhon ja törmäysanturin tilalle itse. Ohjainlaitteessa on kuitenkin nyt lukittuna tuo crash data, eli airbag-valo palaa.
Löytyisikö HELSINKI-HOLLOLA tai lähialueen suunnalta harrastajaa, jolla olisi Tech2 tai muut vehkeet, joilla tämän kolaridatan saisi nollattavaan muotoon/pyyhittyä alle satasella? Voin myös tuoda pelkän irrotetun ohjainlaiteboksin paikan päälle, jos pöydällä nollaus onnistuu helpommin.
Korvaus vaivasta sovitaan tottakai (kohtuullinen harrastajakorvaus). jos pystyt autamaan laitta ihmeessä tekstiviesti tai whatsapp viesti nro 0465576085
Monikossa
"Hirsch"
Viestit: 864
Liittynyt: Pe Maalis 08, 2024 16:21

Re: Tech2 / ohjelmointiapua: SRS kolaridatan (crash data) nollaus, 9-3 -05 HELSINKI -HOLLOLA

Viesti Kirjoittaja Monikossa »

Eikös tuohon joudu vaihtamaan uuden käytetyn poksin ja naittamaan tekillä.
Ilmeisesti kolaroitua poksia ei voi ennallistaa ilman sisuskalujen puukottamista, youtubessa joku teki gm:n tekeleeseen puukotuksen ja mainihti asiasta.

Jos on kilvistä poistettuna kolarin takia, tarviit leimalle osien luovuttajaautosta tiedot.
Vastaa Viestiin