samanlaisia tilanteita syntyy myös lappeenrannassa ku lähtee sunin liikennevaloista kohti maaseutua eli varaosamaailmaa kohti kyllä sieltä vasemmalta kaistalta pääsee ylinopeutta avuksi käytäen eteen ja kääntyäkseen sitten joko roppariin tai varaosamaailmaan.... pistää vatuttamaan nuo urpot...... ! lippalakki vinossa
#1171 klubin jäsen
leuka rintaan ja kohti uusia pettymyksiä.
045-2698659
Jepjep, kunnollisesta (leimassa, suurin piirtein ehjä) DX-Corollasta joutuu nykypäivänä maksamaan enemmän kuin vastaavasta OG900:sta. Hmm. Niin, ja sitten on vielä Corolla GT..
Kyl ma nostan hattua jokaiselle nakemalle dx:lle, ja varsinkin GT:lle (ja takatuuppari-starleteille, ne kun ei puissa kasva nykypaivana... Dx:kin on sita jotain =)
Sorry taas kerran aakkoset...naa kun taalla noita paria perapaan kirjainta tunne
9000 Aero -97, 9-5 2,0t - 01 Opel Six Cabriolet -35, KTM Super Duke Gt -16 #2244 "A conscience is like a boat or a car. If you feel you need one, rent it."
ruohonet80 kirjoitti:Tänään liikennevaloissa Imatralla viereiseltä kaistalta lähti (lue yritti) korolla (samanlainen kun kuvassa ylempänä) viivoille.
Lähdin kakkosella ja olin jo risteyksen toisella puolella kun pakoputkivikainen tojo pääsi edes kunnolla liikkeelle.
Kiihdytin rajoituksen sallimaan 60 niin amis kiihdytti noppakorollan huippunopeuteensa 80km/h perä kokoajan heittelehtien.
Kyllä hävetti noppakorollan kuljettajan puolesta.
Olihan tojoa tuunattu:
-violetti väri
-ralli teippiä
-helvetin korkee alumiini siipi takakontin päällä
-maalatut peltivanteet
-pakoputkessa reikiä
-tummennetut takalasit
Tekisi maailmalle palveluksen ja tappaisi itsensä ja auton irvikuvan
Taisin pongata saman paskalaatikon kun kävin tänään imatralla.....
ps.oltiin liikenteessä 89 korollalla ..ja haettiin kaverille 86 korolla....hintaan 9€ ja tuli ajamalla lappeenrantaan