Anteeksi vain, että esitin mielipiteeni.
Jos joku asia hoidetaan aina saman kaavaan mukaan, sanon sitä taantumukseksi.
Nyt ajetaan pesty auto parkkiin, moikataan pikaisesti tutut ja suhahdetaan omissa ympyröissä kahvioon.
Ei tollanen montaa kertaa toistettuna maistu menomatkan arvoiselta tapahtumalta.
Siellä tulee olla fiilistä ja toimintaa. Silloin on ihan sama, tuleeko paikalle rupisella, kunnostukseen menevällä Saabilla, tai uuden uutukaisella Hirschillä, vanteista puhumattakaan.
Jos joku esittää siellä kuorolaulua yksin ja toinen halaa puita, on se ihan paikallisen koomikon asia.
Siitä riittää naurua pariksi viikoksi. Kunnes seuraavalla kerralla taas uusi pulun........ antaa olla.
Onneksi täällä joukossa on myös lukemisen ymmärtämisen taitajia.
On tuossa tullut muutama kommetti, etten ihan pashaa jauha.
Tuo Napen kirjoittama kommentti alkuaikojen sisäpiirijutuista meni multa täysin ohi. Silloin oli paikalla ihmisiä jotka ymmärsivät , ettei kaikilla voi olla uusi Viggen alla. Oltiin omiin peleihin tyytyväinen ja korjattiin niitä myös yhteistuumin. Kyllä monen tonnarikin jätti silloin sateella keltaisen ruudukon parkkikselle. Nuo hitsattiin kemppiliimalla uuteen uskoon ja johan parkkiruutu pysyi puhtaana.
Noita nuorten entisöintiostoksia on Keimolassakin näkynyt paljon. Intoa ja halua on entisöintiin, neuvoista ja vinkeistä on heillä vain pulaa.
No, johan tuossa tuota oli lisää.
Antaa vaan paukkua turpiini lisäkommentteja, kestän kyllä. Mut on kasattu sota-ajan panoksista.