
http://www.datamaailma.org/vauvakuvat/a ... al_014.jpg
Mulla noista vauvajutuista on tullut monenlaisia huomioita, kun on joutunut kaikenlaisia juttuja lukemaan vähän tulevaan valmentautuessa: Äitejä, kuten muitakin ihmisiä on ihan joka junaan. Monet on kaikenmaailman ahdistuksissa ja masennuksissa ja todella huomionkipeitä. Sen lisäksi, että luonto on järjestänyt asian niin, että se lapsi on on ihan kaikkien asioiden keskipiste - koko elämä pyörii sen ympärillä silloin kun lapsi on vielä pieni. Noita taustoja vasten ei ole mikään ihme, että jotkut haluaa vauvojaan esitellä.Aerochick kirjoitti:Sukupuolielimistä en tiedä, niitä harvemmin tulee julkisesti esiteltyä.![]()
Onhan se eri asia esitellä julkisesti itse omaa kulahtanutta ja kaikkea muuta kuin viatonta itseään ja vartaloaan, josta kuitenkin itse tekee päätökset, kuin että esittelisi sitä pientä ja viatonta ihmispoikasta, joka ei tee päätöksiä itsestään. "Kattokaa, mulla on kaunein vauva!!!!"
Päivän kysymys onkin: Kuinka pitkälle voi ihminen mennä saadakseen glooriaa?![]()
Tulee jotenkin mieleen Little Britainin sketsit, jossa äiti yrittää hinnalla millä hyvänsä saada muksuaan koe-esiintymisiin ja sitä kautta maineeseen ja kunniaan.![]()
![]()