
Tuli sit ostettua satku hetken mielijohteesta. Tais jäädä rahatilanteen takia ostamatta se mielenkiintoinen tuplis jota jo kyselinkin.

Mut ei kertakaikkiaan voinut antaa sen yksilön joutua purkuun ja palliin.. -82/83 ja oven alalaidatkin ihan priimat.. parin tunnin etsimisellä löysin yhden hitsatun paikan kokoa 5*10cm kuskin puolen takapyöräkotelosta. Etsimisestä ja hitsattujen paikkojen vähyydestä huolimatta en löytänyt hitsattavaa enkä edes vakavia ruosteen alkujakaan(sensijaan töhräsin käteni kotelosuojaan monta kertaa eri puolilla autoa).
Nyt on enää yksi toive.. että tuohon saa ne paperit(kuten oletettavaa onkin).. ja jollei, niin saanpahan priimat luukut, hyvät talvinakit, 2 hyvää & 2 huonoa kesänakkia aluilla, sonyn 6*9 kajarit, uudenkarhean syylärin, uuden vesipumpun, kunnostetun laturin yms. pisteosaa.
Yksi asia harmittaa: Miksi.. oi miksi en voi vain antaa noiden paskojen joutua paaliin, vaan jokainen vähänkään "yksilö" on haalittava..
