Kiitti! Hinta-arvio siis tee-se-itse -miehelle.... sopivan remonttireiskan löytö ja voitelu suurinpiirten saman verran.....V.J.S kirjoitti: Arvelisin kummallakin setillä selviäväni n.500€:n osakustannuksilla.



No voi sun s***ana. Mä kävin muutoskatsastamassa oman alustasarjan maanantaina Oulussa Ruskon katsastusasemalla ja olin pudota tuolilta ku muija sano et 62€ kitooosh93t sport kirjoitti: Ai niin, koko katsastushomma kustansi 20€, muíja sano että sain halavalla...![]()
MitäMax kirjoitti:No voi sun s***ana. Mä kävin muutoskatsastamassa oman alustasarjan maanantaina Oulussa Ruskon katsastusasemalla ja olin pudota tuolilta ku muija sano et 62€ kitooosh93t sport kirjoitti: Ai niin, koko katsastushomma kustansi 20€, muíja sano että sain halavalla...![]()
. Mua on kyl nyt kusetettu pahemman kerran!!!!!!!
Viikko kesärenkailla takana, ja äsken kääntyi säätöruuvi 360 astetta, ja itseasiassa meno on rutosti ..mukavampaa..tossa pehmeimmässä asennossa tuppasi vähän "nypyttämään" kesärenkailla..kokeilin ensin pari kilsaa tota 180 asteen käännöstä, mutta päätin samantien kääntää tiukimmalle, ja kyllä tää on nyt paras..ei yhtään liian kova ja "nypytyskin" loppuiNG900T kirjoitti:Se tappiasetus ei oo ainakaan uusilla tyränrytkyttimillä ihan niin kiva kun siltä väliltä.93t sport kirjoitti:Juu, eiks oo koneissa miehekäs fiilinki![]()
Mäkin taidan vääntää tappiin säädöt ku saa kesäkumit alle![]()
On sitten meitinkin perheessä jotain jäykkänä
nimim. kokemusta, tykkään kyllä enemmän normaalia timmimmästä asetuksesta muuten.....
Kyllä ne löystyy ajanmyötä teitinkin perheessä, mutta onneksi ko koneissa on se "viagra -mutteri" ei tarvii heti heittää roskiin kun alkaa löystymään liikaa
Näin tyylikkäästi itse itseäni lainatensaab900rs kirjoitti:MitäMax kirjoitti:No voi sun s***ana. Mä kävin muutoskatsastamassa oman alustasarjan maanantaina Oulussa Ruskon katsastusasemalla ja olin pudota tuolilta ku muija sano et 62€ kitooosh93t sport kirjoitti: Ai niin, koko katsastushomma kustansi 20€, muíja sano että sain halavalla...![]()
. Mua on kyl nyt kusetettu pahemman kerran!!!!!!!
![]()
Mitenkäs on...mun pitäis ajella toi mun autonen leimalle ja samalla muutoskatsastaa se koska muutoksia on tullut oikeen isolla kädellä
mutta mitähän se nyt sitten maksaa jos kerran hintahaarukka on 20-62€
mikä on oikea hinta? muistan vaan että joskus aikoinaan muutoskatsastus maksoi 150mk