Tuli ostettua tuollainen 900i16, jossa oli takapenkin alla kulkevat muoviset bensaputket sulaneet (massa leimahtanut auton alla) poikki. Korjasin jo liitokset bensaletkulla ja klemmareilla (eivätkä vuoda kun olen moneen otteeseen tarkistanut), mutta yhä vain bensan haju pysyy.
Tuuletettu on ja etikkaa on kokeiltu. Mitään selkeää bensaläikkää ei löydy, vaan tuntuu pikemminkin kuin bensanhaju olisi levinnyt tasaisesti pitkin matkustamoa. Ajaessa puhallin päällä haju lievenee siedettäväksi, mutta aina aamuisin autolle tullessa löyhkää oven avatessa ikävästi.
Sisustan vaihtokin on käynyt jo mielessä, mutta ei satu löytymään itseltä 91:seen sopivaa sisustaa, kiinnitykset siis tonnarin kaltaiset.
Alkaa vähitellen tympimään bensanhaju, pitää kohta pistää muuten hyvä (ruosteeton ja vähän ajettu) auto kiertoon jos ei ala katomaan.
