Mistähän löytäisin vanteet...

Yleinen autoiluun ja liikenteeseen liittyvä keskustelu.
Vastaa Viestiin
matonet
"Kaasari"
Viestit: 37
Liittynyt: Pe Touko 16, 2008 11:39
Paikkakunta: Espoo

Mistähän löytäisin vanteet...

Viesti Kirjoittaja matonet »

Nyt onpi onkkelma :(

Haaveilin pitkään BSA 264 -mallisista vanteista 16" koossa, ja kun lopulta niitä lähdin ostamaan niin ainakin Rengasmaailmassa myytiin pelkkää eioota ja kerrottiin ettei maahantuojalle tulee niitä enää tänä kesänä :cry: samaa sanottiin parista muustakin liikeestä. Netistäkään en oikein bongannut.

Sattuisiko kukaan tietämään mistä tuollaisia voisi vielä tänä kesänä saada? Käytetytkin kelpais. Pistin ostoilmoituksenkin tänne siltä varalta että onnistaisi...

Tässä vielä kuva vanteista

Kuva

Tarkoitus olis laittaa noi vanteet allekirjoituksen mukasen auton alle. Photoshopattuna ainakin näytti hyvältä :)
suorsa
"Hölösuu"
Viestit: 3460
Liittynyt: Ti Touko 06, 2003 13:11
Paikkakunta: Kouvola

Re: Mistähän löytäisin vanteet...

Viesti Kirjoittaja suorsa »

Ihmettelen suuresti jos noita ei tosiaan saa. Ainakin Koivusen kevät 2008 luettelo nuo tuntee, joten pitäisi olla saatavana. Jos 17" ei ole liian iso koko niin sitten kipin kapin nettivannetta selaamaan.
9-5 Turbo6 Linear -11, 9-5 Turbo6 Aero -10 (KR), 3x 9-5 Tid -10, 9-3 2.0T Linear Cab -11 (KR), 9-3ss Aero -03 (RA), 900 T16 Cab -90 (KA), 900 Aero -87 (KR), 900 Aero 89 (PR), 99 T16 -83 (PR), 95 -?? (PR) ja voorti (KA).
matonet
"Kaasari"
Viestit: 37
Liittynyt: Pe Touko 16, 2008 11:39
Paikkakunta: Espoo

Re: Mistähän löytäisin vanteet...

Viesti Kirjoittaja matonet »

Huomasin joo että Nettivanteessa on ollut jo jonkin aikaa myynnissä, mutta tulin siihen tulokseen että 17 on liian iso ja hankinkin jo uudet 16" kesärenkaat.

Joo-o, totesivat monessa paikassa että on ollut sen verran suosittu vanne ettei enää tänä kesänä. Kumma kyllä, koskaan en ole yhdessäkään autossa noita nähnyt :?

Edit: Kuulosti vähän hassulta tuo "sen verran suosittu vanne ettei enää tänä kesänä" :lol: tarkoittivat siis ettei sitä yksinkertaisesti saa ( :?: )

Edit edit: Olisiko jollain mahdollisuutta tiedustella asiaa esim firmansa kautta Koivuselta?
Raimo Miettinen
"Hölösuu"
Viestit: 1723
Liittynyt: Ma Heinä 12, 2004 18:45
Paikkakunta: Raum
Viesti:

Re: Mistähän löytäisin vanteet...

Viesti Kirjoittaja Raimo Miettinen »

Tiedätkö onko tuosta olemassa ns. "sisarmallia" jollain toisella vannemerkillä? Samanlaisia vanteita, kun tuntuu olevan myynnissä eri merkkeinä.
#3058 | Auto: k u v a t | v i d e o t
matonet
"Kaasari"
Viestit: 37
Liittynyt: Pe Touko 16, 2008 11:39
Paikkakunta: Espoo

Re: Mistähän löytäisin vanteet...

Viesti Kirjoittaja matonet »

Raimo Miettinen kirjoitti:Tiedätkö onko tuosta olemassa ns. "sisarmallia" jollain toisella vannemerkillä? Samanlaisia vanteita, kun tuntuu olevan myynnissä eri merkkeinä.
Pirhana, eipä ole ainakaan tullut eteen. Googletuskaan ei tuottanut tulosta...
dq
"Hölösuu"
Viestit: 1085
Liittynyt: Ti Syys 20, 2005 01:24
Paikkakunta: Naantali

Re: Mistähän löytäisin vanteet...

Viesti Kirjoittaja dq »

Aika heikosti näköjään 16" näkyy olevan, näistä vois kysellä jos et jo ole kysynyt;

http://www.nettivaraosa.com/simple_deal ... template=3
http://www.lonsinkumi.com/www/order.php?af=24&card=27

..tai lähettää joukkosähköpostia Koivusen jälleenmyyjille, jos jossain olisi varastossa.

Nettihuutokaupat ja OCF:n foorumi vois olla sellasia, joihin vois putkahtaa myyntiin, tällä hetkellä ei löytynyt 16".
Vastaa Viestiin