
Tunnistaako kukaan omakseen tätä "häpeä pilkkua" liikenteessä ?

Jos tunnistaa niin terveisiä kuskille että saa kättäkin nostaa kun ohi ajaa

PS. tässä tulee pieni 1 pisteen vinkki -> kyljessä Maptun tarrat

Oolright tämän kerran saat anteeksiMilli kirjoitti:Juu näin sut siellä vasemmalla sumarit päällä. Mut en tunnistanut että tuttu tonttukuskihan se siellä.Katoin vaa että ompa joku laittanut hyvän auton itelle.
Oisit räpsytelly valoja merkiksi.
![]()
Vein autoa aineelle puskurin korjaukseen. Saa nähä mikä on työnjälki..
Juu kyllä vain passaa.Katellaan joku sopiva ajankohta ja mennää miettiin uusia idoita.9000cst kirjoitti:ps. toivottavasti saavat bumbberin loistokuntoon, meinaatko muuten maalauttaa sen ala-spoilerin korin väriseksi ? katellaahan joku kerta tässä jos vaikka innostuis istumaan alas poriseen tarkemminkin näistä harrastus asioista vai mitä olet mieltä ?
mimmi kirjoitti:Offtopiccina: Olikos Oulussa sumua, kun sumarit olivat päällä
Mihin sitä sumua tarvitaan jos sumarit päällä ajelee?9000cst kirjoitti:Hyvät ihmiset NE ON VAIN SUMUVALOT, EI ATOMIPOMMI
Tämä on taas niitä iki-keskusteluja joten jätän vastaamatta.
Stanan p***at nuo oulun poliisitkit kun niillä ei ole oikeasti parempaa tekemistä. Täälläkin noi bummu poijjaat ja korolla tytöt ajelee aivan miten sattuu mutta sumareista vain pysäytetään, on se niin väärin. Itsellä ollut tuuria ettei ole pysäytetty.Milli kirjoitti:Juu kyllä vain passaa.Katellaan joku sopiva ajankohta ja mennää miettiin uusia idoita.![]()
Tuleehan tota ajeltua itelläkin aina sillon tällön. Nyt on vaa varotus päällä viime kerrasta.No vähän jännitystä elämään et millon tulee taas joku virkaintoinen "omainen" ja sakottaa jostakin v***n sumuvalojen käytöstä.
menisivät ottaan niitä hörhöjä kiinni ja antasivat viattomien saabistien ajella sumarit päällä.
![]()
Näin se valtiovalta verottaaMilli kirjoitti:Ei SEPA kuitenkaa.Vaikkei kyllä olis ollu mikään ihme.
![]()
Pieni sievä kertaylitys.. 25--> 40 nopeus alueella. Eli jälleen kerran oulun poliisit loistivat. keskellä yötä,eikä juuri ketää liikenteessä niin piti lähtiä perään jostain hevon kuusesta.Taksisuharit puottaa samasa kohtaa 80km/h!!!!