Hammaslahti 14.5. OG-satkut pun. 5d, sin. Cabbe

Näitkö tien päällä toisen Saabin, josta haluat tietää enemmän. Kysy täällä.
Vastaa Viestiin
Jorppe
"Viggen"
Viestit: 673
Liittynyt: Ke Tammi 21, 2004 00:07
Paikkakunta: Kajaani

Hammaslahti 14.5. OG-satkut pun. 5d, sin. Cabbe

Viesti Kirjoittaja Jorppe »

Elikkäs, näin pari klubitarralla varustettua OG satkua tuossa Hammaslahden likellä. Eli siis noin 25 kilsaa joensuusta Lappeenrantaan päin. Kellonaika oli jotain klo 13-16.

Ensimmäinen oli punainen 5d, taisi olla i16 takaluukun merkeistä päätellen. Kiilsi komiasti ja oli hyväkuntoinen. Alla taisi olla pölykapselit. Tämän kuski katsoi kummeksuvasti kättä nostaessani :D

Toinen oli tummansininen cabbe, rätti ylhäällä, peltivanteet taisi olla tässäkin. Tämän auton kuski taisi nostaa kättäkin, muistaakseni vielä hymyssä suin.

Olen siis se silmälasipäinen liikenteenohjaaja kutostien varrella olevan asvalttityömaan taka-aidalta :mrgreen: Mutta keitäs työ olitte?

PS. ihan yllätti kuinka paljolti Saabeja Karjalan kunnailla liikkuu kun vertaa Kainuussa kulkeviin yksilöihin 8O
Jäsen #3551

Saab 9-5 Aero '04 (KA), + 95, 96, 90, 900 malleja vuosilta '62-'91
Vastaa Viestiin