289thkm ajettu 9000CDE -94 tuuletin alkanut temppuileen. Kabiiniin ei tule ilmaa mistään rööristä paitsi sitten paineilma ajettaessa. Lämmitys toimii kyllä. Tosin ilmaa ei vaan tule kun tuuletin ei lähde päälle.
Nyt vika on ollut pöydällä tovin kun ajattelin, että sen kerkeää laittaa. Mutta kappas nyt viikko sitten kun alkoi helteet niin huoltoaseman pihalta lähtiessä tuuletin lähti päälle pitkästä aikaa. Heitti melkoiset pölyt uumenistaan mutta lähti se. Ei vaan ollut pitkä ilo, sillä tuuletin toimi vaihteeksi vain kahtena peräkkäisenä päivänä. Nyt taas mykkä

Kyseessä siis automaatti-ilmastointi. Ja takamatkustajan ikkunoiden huurteenpoistoaukoista saattaa tulla ilmaa kovallakin paineella mutta siihen se jääkin!