Jarrulevyn kiinnitysruuvi

9-5 tuli tonnarin seuraajaksi syksyllä 1997.
Vastaa Viestiin
station1
"Ruisku"
Viestit: 141
Liittynyt: Ma Loka 11, 2004 09:19
Paikkakunta: Kirkkonummi

Jarrulevyn kiinnitysruuvi

Viesti Kirjoittaja station1 »

Moi,

Vaihdoin äsken uudet jarrulevyt eteen (bembro) 9-5:seen ja levyjen kiinnitysruuvi oli niin tiukassa että kiinnitysruuvin kanta vääntyi, mistäköhän löytyisi uusi ruuvi tai pärjääkö ilman jarrulevyn kiinnitysruuvia?

Kuva
scorpio_88
"Hölösuu"
Viestit: 1500
Liittynyt: Su Helmi 12, 2006 21:31
Paikkakunta: Pietarsaari

Re: Jarrulevyn kiinnitysruuvi

Viesti Kirjoittaja scorpio_88 »

paikallinen ruuvikauppa tai marmoritiski.. voi varmasti löytyä jostain varaosakaupastakin. yleensä levyjen mukana tulee uudet ruuvit, muttei aina. ja kyllä pärjäät ilman tuota ruuviakin. sillähän on tarkoitus pitää levy sillälailla paikallaan että reijät ovat kohdillaan kun laitat renkaan takaisin ja ettei "roiku" siinä heti kun otat renkaan pois.
9-5 Farkku, Aero/Hirsch Replica.
Passi
"Hirsch"
Viestit: 931
Liittynyt: Su Syys 14, 2003 10:39
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: Jarrulevyn kiinnitysruuvi

Viesti Kirjoittaja Passi »

Jarrupalat kyl pitää levyn paikallaan, jos vaan saat palat ensin paikalleen. ;) Mutta suosittelen että laitat minimissään vanhan ruuvin lukitteella kiinni ja et kiristä sitä ku nimeks.
99T-museopeli
station1
"Ruisku"
Viestit: 141
Liittynyt: Ma Loka 11, 2004 09:19
Paikkakunta: Kirkkonummi

Re: Jarrulevyn kiinnitysruuvi

Viesti Kirjoittaja station1 »

Kiitos vastauksista, pcs:stä löytyi ruuvit hintaan 3.50 e kotiinkuljetettuna :-)
Vastaa Viestiin