Yht. otot yv:llä.

mestari kirjoitti: saumat läpivalaisten vielä ettei jää reikiä.
mestari kirjoitti:se joka sikaa käyttää se itseään pettää. pitkässä juoksussa.
joo tuo on ihan totta, esivalmistelut saattaa monasti olla suurempi projekti kun itse hitsausmestari kirjoitti:kysymys onkin se että kukas tekee esivalmistelut? onko ne jo tehty eli pvc massa kaavittu pois riittävän pitkälti hitsauskohdista, auto purettu hitsausta vaten ja asianmukaisesti suojattu,ehkä jopa hiekkapuhallettu kori ennen hitsausta,jne pikku hommaa
Tohon ekaan kuvaan menee helppo hitsipaikka.Garp kirjoitti:
http://personal.inet.fi/koti/maelbavard/oikeaetu.jpg
http://personal.inet.fi/koti/maelbavard/oikeataka.jpg
http://personal.inet.fi/koti/maelbavard/vasentaka.jpg
Miltäs näyttää? Selviänkö kaksinumeroisella summalla?
Ruosteet kuntoon kitillä? Kuulostaa vähän samalta, kuin neitsyyden suojeleminen panemalla.Sami kirjoitti:Mutta kuten painotin, niin totesin että jos halvalla pitää saada kuntoon, niin kitti on se juttu.
jep mites minäkin tässä kesken istumisen menen höpöttämään kelpo korjauksista kun noinkin voi kerran saada saabiin leiman ennenkuin nettiauto kutsuu koslaa.Sami kirjoitti:Tohon ekaan kuvaan menee helppo hitsipaikka.Garp kirjoitti:
http://personal.inet.fi/koti/maelbavard/oikeaetu.jpg
http://personal.inet.fi/koti/maelbavard/oikeataka.jpg
http://personal.inet.fi/koti/maelbavard/vasentaka.jpg
Miltäs näyttää? Selviänkö kaksinumeroisella summalla?
Tokan kuvan reikä on vaikea ja työläs hitsattava, mutta ei hätää. Jos tarkoituksena on vain auto opiskelijabudjetilla niin tarjoustalosta kittiä ja sillä umpeen. Mulla on ollut vajaa kymmenen ysisatasta ja kaikissa muissa paitsi kahdessa noi oli kitattu (usein edellisten omistajien toimesta).
Viimeinen kuva menee hitsaamalla tai kitillä. Toki hyvin hitsaamalla olisi paras, mutta kun katsoo vaurioiden ympäristöä, niin ainakin itse en investoisi paljoakaan vaan nauttisin halvasta ajosta niin kauan kuin autossa kori tai tekniikka riittää. Yllättävän monessa satkussa siis koteloiden päädyt on kitattu. Puheissa toki aina muistetaan laatuhitsausta.