
Tuolla on rullattu 99000. Huoltoon varmaan pitäisi viedä heti. Onko jollakulla antaa vinkkiä, että mihin kannattaisi erityisesti kiinnittäää huomiota?
Ja lopuksi, onko cse sama kuin tuo aero?

-zen
EDIT: tarkennuksia
No eipäs ole, eroja on helmoista alkaen tekniikan kiertäen sisätiloihin. (Paitsi viimeisenä mallivuonna sai Sport-mallia missä helmat on kuten Aerossa)zendog kirjoitti:Ja lopuksi, onko cse sama kuin tuo aero?
Onnittelut tonnarin uudelle omistajalle!zendog kirjoitti:Ja lopuksi, onko cse sama kuin tuo aero?
Onkos muuten mennyt näin kaikissa vuosimalleissa? Isälläni on -94 cse 2,3lpt ja siinä ei ole pähkinäpuuta missään? Ko. auto on kylläkin tuotu tax free-autona, muistaakseni Ranskasta ostettu alunperin. Eli oliskos tässä joku maakohtainen varusteluero?Mimmi kirjoitti:Toinen yhtä hyvä tunnistuskeino on HIILIKUITUkojelauta. CSE:ssähän se on pähkinäpuuta.
Jakopään ketju ei ole niin kranttu, mutta tasapainoakseleiden hammasrattaat ovat varsinkin vanhemmissa tonnareissa olleet kulumisherkkiä. Käytä hakutoimintoa ja hakusanaa "tasapainoakseli(t)"zendog kirjoitti: Huollossa kannattanee vaihdatuttaa jakoremmi?