-Takajarrut ovat yhdessä piirissä. Korissa siinä kohtaa, jossa jarruputki tulee pohjasta läpi on vain yksi läpivienti ja sieltä tulee vain yksi jarruputki. Toinen läpivienti levyssä on jätetty puhkaisematta.
Tuli kehoitus muuntaa jarrusysteemi alkuperäiseksi niin että takajarrut ovat eri piireissä. Tästäkös suuri ihmetys, koska en ole itse tehnyt auton jarruihin muutoksia. Kolme kertaa olen auton katsastanut ja joka kerta mennyt läpi heittämällä. Eikä edellinen omistaja uudenkaupungin autotehdaskaan varmaan tommoisiin muutoksiin ole lähtenyt.
Käsillä olevasta huoltokirjallisuudesta en löydä mitään painettua tekstiä ABS jarrupiiristä muutakuin tämän kuvan, jossa näyttäisi etu ja takajarruille olevan oma piiri. Takajarrut ovat kuvan mukaan samassa piirissä, kuten minunkin autossa:

Viitsisikö joku ABS jarrullisen satkun omistaja kurkata pohjan alle apukuskin puolelta ja vilaista että tuleeko sieltä vain yksi jarruputki vaiko kaksi? Tämä varmistaisi asian ja voisin mennä kuvan kanssa konttorille kertomaan että muutosta ei kannata tehdä.