Tuli tossa viikonloppuna ensimmäisen kerran otettua auto täyteen porukkaa (5 ihmistä autossa) ja kaupungille heitä olin heittelemässä niin sabassa ilmeni aivan karmeeta tärinää varsinkin jos hiukan kiihdytti.
Tasakaasuun kun pääsi niin tärinä hellitti mutta valoista lähteminen ja ylämäet oli aivan yhtä helvettiä.
Vedetäänhän saabeilla nyt kuitenkin asuntovaunujakin niin ei kai tämmönen nyt mikään ominaisuuskaan ole?
Mietin vaan että mistä toi mahtais johtua?
Automaattilaatikostako?
Tarkotus olis lauantaina lähtee Tallinnassa pyörähtään juurikin samaisella saabilla 3 muun kaverin kanssa mutta rupes vaan kovasti mietityttään että kestääkö toi vehje Tampere-Tallinna-Tampere välimatkaa hajoamatta?
Jos ei vikaa saa nyt paikallistettua niin reissu menee sitten bussimatkailuksi ja juomisen puolelle kuskillakin

Sen verran piti vielä kirjoittaa että kyseistä tärinäähän auto ei pidä kun vaimon ja muksun kanssa ollaan ihan perheen kanssa liikenteessä "kevyellä kuormalla".