
Niin, Jyväskyläs muutin hiljattain tänne Outokumpuun... Lähialueen saabistit voi ilmoittautua.

Oli samanlainen vika, puhaltimen moottorista hiilet finito.levis kirjoitti:Elikkä, tänä aamuna töihin mennessä puhallin meni mykäksi. Töistä lähtiessä toimi 3 min ja taas mykkä. Samalla reissulla kaupassa ja loppumatka 5 min toimi normaalisti. Pitäis käydä ajamassa pidempi lenkki että toimiiko vielä. Onko kellään ollut samoja ongelmia ja mikä mahdollisesti vialla... voi toki vaan muuten sekoilla.![]()
Tuo mun vanha puhallin saattoi toimia viikonkin moitteetta, sitten jumahti täysin pariksi päiväksi, toimi taas jne.levis kirjoitti:Ok... Jossainhan täällä juttua tais ollakin siitä puhaltimen siipien säädöistä. Pitää se vuoden vaihteen jälkeen vaihtaa jos sinne asti puhaltelee. Ennen sitä ei ole kuin tämä pohjolan kylmä talli missä remppaa tekee.
levis kirjoitti:Eli Motonetistä... sekö ihan ok puhallin. Koittakaa nyt päättää.
J.V.A kirjoitti:levis kirjoitti:Eli Motonetistä... sekö ihan ok puhallin. Koittakaa nyt päättää.
Ostajahan sen päätöksen tekee, mutta ei tuo moton puhallin ole ainakaan hinnalla pilattu!
Noh, itse tuollaisen asensin ja 3 kuukautta se on nyt ilmaa siirtänyt, en kyllä kekkaa mitään moittimista tällä kokemuksella.levis kirjoitti: No tietysti päättää! Kokemuksia kyseisetä puhaltimesta kyselinkin, että onko toimiva laite.
itsellä hyrissyt 1,5v motonetin puhallin...levis kirjoitti:J.V.A kirjoitti:levis kirjoitti:Eli Motonetistä... sekö ihan ok puhallin. Koittakaa nyt päättää.
Ostajahan sen päätöksen tekee, mutta ei tuo moton puhallin ole ainakaan hinnalla pilattu!
No tietysti päättää! Kokemuksia kyseisetä puhaltimesta kyselinkin, että onko toimiva laite.
Mimmi kirjoitti:Ainoastaan niitä, jossa siivet ovat väärässä kohdassa.levis kirjoitti:Täytyykö "hienosäätää" ennen paikalleen asennusta?